İsrail ve Hamas arasındaki çatışmalarda 5'inci gününde Orta Doğu'da gerilim giderek artıyor. Filistin kökenli ABD'li model Gigi Hadid yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Gigi Hadid uyuşturucuyla yakalandı

FİLİSTİN MÜCADELESİNE KALP KIRIKLIĞIM VAR

Gigi Hadid, sosyal medya hesabından  "Düşüncelerim, bu haksız trajediden etkilenen ve her gün bu çatışma nedeniyle çoğu çocuk olmak üzere masum canlar alan herkesle birlikte. Filistin mücadelesine ve işgal altındaki hayata karşı derin bir empatim ve kalp kırıklığım var. Bu, her gün taşıdığım bir sorumluluk. Yahudi dostlarıma da daha önce de söylediğim gibi şunu açıkça söyleme sorumluluğu hissediyorum: Filistinliler için umutlarım ve hayallerim var ama bunların hiçbiri, tek bir Yahudi'nin bile zarar görmesini içermiyor." ifadelerini paylaştı.

Gigi Hadid im Steckbrief: Ihr Weg zum Supermodel | Unterhaltung | BILD.de

HİÇ BİR SİVİL KURBAN OLMAYI HAK ETMİYOR

"Masum insanların terörize edilmesi 'Özgür Filistin' hareketiyle bağdaşmaz ve ona hiçbir fayda sağlamaz" diyen Gigi Hadid, Filistinli veya İsrailli olsun hiçbir masum sivilin kurban olmayı hak etmediğini belirterek, onlarca yıldır devam eden acı verici misilleme döngüsünün 'Filistin yanlısı eşittir Yahudi karşıtlığı' şeklindeki yanlış fikrin sürdürülmesine yol açtığını belirtti.

Film değil gerçek Film değil gerçek

KAYNAK:HABER MERKEZİ