KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-06-2022 16:08   Güncelleme : 28-06-2022 16:08

Sabaha bir bardak ılık su ve bir muzla başlayın

Yeni bir güne sağlıkla ve enerjik bir şekilde başlamak isteyenler buraya. Haberimizde sabaha neden bir bardak ılık su ve muzla başlamanız gerektiğini açıkladık. İşte altın değerinde o bilgiler...

Sabaha bir bardak ılık su ve bir muzla başlayın

Bazı insanlar güne kahvaltı yapmadan başlayamaz, bazıları ise sabahın erken saatlerinde hiçbir şey yiyemez. Peki siz ikinci kategoriye mi aitsiniz? Ardından her sabah bir bardak ılık su ve bir muzla başlamayı deneyin. Sabah kahvaltısı yapsanız bile kahvaltınızı bir bardak ılık su ve bir muzla değiştirebilirsiniz. Bunun nedeni, vücudunuz üzerinde olumlu bir etkisi olmasıdır. Sabaha bir bardak ılık su ve bir muzla mı başlıyorsunuz? İşte faydaları bunlar...

SABAHA NEDEN BİR BARDAK ILIK SU VE BİR MUZLA BAŞLAMALISINIZ?

primary-share.webp

SABAH KAHVALTISININ ÖNEMİ

Birçok insan, hareket halindeyken kahvaltı yapmaktan suçludur, hızlı bir şekilde bir fincan kahve içmek veya hatta kahvaltıyı tamamen atlamak. Muhtemelen sabahları kahvaltı yapmanın önemli olduğunu söylememize gerek yok. Günün ilk öğünü çok önemlidir. Vücudunuz bütün gece midenizde yiyecek olmadan dayanmak zorundadır. Bu nedenle gün içinde daha iyi performans gösterebilmek ve işlev görebilmek için sabahları vücudumuza yakıt sağlamak önemlidir.

ÖNEMLİ BESİNLER

Kahvaltı sırasında aldığınız besinler, daha etkili bir şekilde çalışmanıza ve konsantre olmanıza yardımcı olur. Sabah kahvaltısı sindiriminizi başlatacak ve vücudunuz gün içinde ihtiyacınız olan besinleri daha kolay emecektir. Araştırmalar, kahvaltı yapan kişilerin kahvaltı etmeyenlere göre daha fazla vitamin ve mineral emdiğini göstermiştir.

5faabd765542802178ab8121.webp

BİR BARDAK ILIK SU VE BİR MUZ

Her sabah bir bardak ılık su ve bir muzla başlamak kilo vermeyi biraz daha kolaylaştırır. Bunun nedeni, muzların sindirimi uyarması ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmasıdır. Bir bardak ılık su ile birlikte bir muz yemek, muzdaki lifin sindirilmesine yardımcı olur. Bir bardak ılık su, bir bardak soğuk sudan daha iyidir, çünkü ılık su zaten vücut sıcaklığındadır ve bu nedenle aç karnına içildiğinde rahatsızlık hissetmez.

KİLO KAYBINA YARDIMCI OLUR

Bu kahvaltıyı günün geri kalanında sağlıklı bir diyetle birleştirin, yeterince egzersiz yapın ve bunun kilo kaybını teşvik ettiğini fark edeceksiniz. Sabahları bir muz yemenin büyük avantajı, uzun bir tokluk hissi vermesidir. Ek olarak, karbonhidratların emilimini kısmen bloke eder. Diyet yapıyorsanız eklemek için mükemmel bir meyve parçası.