Duygu Doğan
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında her yıl düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışması bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. 

Yüzlerce sporcu boğazı böyle geçti Foto Galeri: Yüzlerce sporcu boğazı böyle geçti
Çanakkale Valiliği ve 24 kamu kurumu ve özel kurumun destek verdiği Çanakkale Rotary Kulübü ve Wilusa Turizm işbirliğinde düzenlenen yarışmada 17 ülkeden 800'ün üzerinde sporcu katılarak Çanakkale Boğazı'nı yüzerek geçti. 

WhatsApp Image 2023-08-31 at 08.08.43 (2)
Çanakkale Feribot İskelesi'nde toplanan sporcuların başlangıç noktası olan Eceabat Kumsalı'na feribot ile götürülmesiyle başlayan yarışmada 12 kategoride yüzücü kıyasıya mücadele etti. Bir saat 45 dakikada tamamlanan ve Çanakkale Deniz Müzesi Komutanlığı Bahçesi'nde son bulan mücadelede sporcuların güvenliği için balıkçı teknelerinin dışında sahil güvenlik botları, deniz polisi, AFAD, Kıyı Emniyeti, Deniz Ambulansı, görevli hızlı botlar ve kanolar yarışmacılara eşlik ederken Çanakkale Boğazı gemi trafiğine kapatıldı.

Galip Sakder: "Bursaspor’da ilk kez noterden imza şartı olmayan bir seçim süreci yürütülecektir" Galip Sakder: "Bursaspor’da ilk kez noterden imza şartı olmayan bir seçim süreci yürütülecektir"

WhatsApp Image 2023-08-31 at 08.08.43 (1)

Yarışmaya eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşat Hasanoğlu da katıldı.

WhatsApp Image 2023-08-31 at 08.08.45 (1)

Yarışma vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

Editör: Duygu Doğan