Ankara  Altındağ ilçesi 351. Sokak'ta cinayet meydana geldi. Yaşanan olayda Hasan Başaran, boşanma aşamasında olduğu eşi Şerife Başaran’a pompalı tüfekle bir el ateş etti. Olayın ardından şahıs, 06 GE 2034 plakalı otomobiline binerek 300 metre ilerideki Serdar Koçak Caddesi’nde oturduğu evinin otoparkına gitti. Otomobilin içerisinde 5 dakika bekleyen Başar, başından kendini vurarak hayatına son verdi.  İhbar üzerine olay yerine polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Şerife Başaran, olay yerine gelen ambulansla kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sağlık ekipleri, Hasan Başaran’ın ise olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.

AW019379_04

POMPALIYLA ATEŞ ETTİ

Bursa’da sanat ve medya camiasının acı kaybı Bursa’da sanat ve medya camiasının acı kaybı

Olayın yaşandığı caddede esnaflık yapan Halil İbrahim Yıldız, Hasan Başaran’ın önce kendi dükkanının önüne gelerek yarım saat beklediğini, daha sonra sokakta gördüğü eşinin yanına silahıyla beraber gittiğini söyleyerek, “Baktım karşıda eşini vurmuş. Ondan sonra kaçtı. Ondan sonra buraya gelerek kendi kafasına sıktı. Arabadan inerken silah vardı elinde. O arada da vurdu eşini, sonra arabasına binerek kaçtı. Bir sefer ateş etti. Pompalıyla kafasına ateş etti. Omzuyla boğazına denk geldi. Kızı evden uzaklaştırma aldığını söyledi. Uzaklaştırma almış, sorunları vardı demek ki. Bağrışma sırasında kızı annesine, ‘Ben sana söyledim çıkma diye’ dedi. Demek ki daha önce tehdit etmiş” ifadelerini kullandı.

AW019379_01
Olaya tanık olan Mehmet Güneş ise, ilk önce silah sesi duyduğunu söyledi. Hasan Başaran’ın eşini vurduğunu gördüğünü belirten Güneş, “Sonra kadının düştüğünü gördüm. Ondan sonra adam kaçtı gitti. Bir sefer ateş etti. Sadece silahın patladığını gördüm. O anda kadın düştü ve arabaya binerek kaçtı” dedi. Polis, olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak:İHA

Editör: Gökçe Çalışcı