Muğla Büyükşehir Belediyesi 2023 yılında 13 ilçede 687 aileye yeni doğan bebeğin ihtiyaçlarını kapsayan çanta hediye etti. Hoş Geldin Bebek projesi ile bugüne kadar il genelinde 3 bin 44 aileye ulaşılırken Bin 905 aileye de eğitim verildi.
Hoş geldin bebek ile 24 ay destek
Annelere hamilelik döneminden bebeğin 24 aylık sürecine kadar destek olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri 2023 yılında 344 anneye eğitim desteği verdi. Ekipler gebelik döneminde anne adayının nelere dikkat etmesi gerektiği, beslenme, bebek dünyaya geldikten sonra da emzirme, aşılarının takibi ve birçok konuda anneye destek oluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bebekler için hazırladığı çantada da kıyafet, eldiven, çorap, suluk, derece, battaniye gibi yeni doğan bebekler için temel ihtiyaçlar yer alıyor. Proje ile bebek sahibi ailelerin yanında olmak, özellikle annelere destek olmak, bebeklerin sağlıklı beslenmeleri, büyüme ve gelişimlerinin sağlanması amaçlanıyor. Proje kapsamında verilmekte olan hediye çantadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 48 01 Büyükşehir Çağrı Merkezi’ni arayarak başvuru yapabiliyor. Projeden yararlanmak için Muğla’da ikamet edilmesi gerekiyor.

(Özel) Eriğin ilk hasadını yaptılar...Fiyatı altınla yarışıyor (Özel) Eriğin ilk hasadını yaptılar...Fiyatı altınla yarışıyor

Kaynak: İHA

Editör: Stajyer1 Stajyer1