KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-07-2022 17:28   Güncelleme : 04-07-2022 17:28

Sakın cildinize sürmeyin! Gözenekleri tıkıyor

Cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz olması için birçok doğal bakım yöntemlerinden faydalanıyor olabilirsiniz. Evde yaptığınız maskelerle cilt bakımı yapıyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Cildiniz içi sağlıklı olduğunuz birçok doğal bakım ürünü aslında cildinize ciddi zararlar veriyor olabilir. Gözenekleri tıkayan ve akne oluşumuna sebep olan bu doğal bakım ürünleri herkes tarafından çok sık kullanılıyor. İşte cildinize asla sürmemeniz gereken doğal bakım ürünlerinden bazıları...

Sakın cildinize sürmeyin! Gözenekleri tıkıyor

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için doğru bakım uygulamalarından yararlanmak gerekiyor. Cildinize uygun bir bakım rutini belirleyerek cildinize düzenli olarak bakmanız gerekiyor. Evde bakım yaparken genellikle doğal ürünler kullanılıyor. Ancak cilde yararlı olduğu söylenen bu bakım ürünleri farkında olmada cildinize zarar verebiliyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı evde doğal bakımın en favori tercihlerinden. Hindistan cevizi yağı cildi nemlendirici özelliği ile özellikle kuru cilde sahip olanlar tarafından çok sık kullanılıyor.

Hindistan cevizi yağı, iltihap karşıtı özellikleri sebebiyle de doğal cilt bakımının vazgeçilmezi oluyor. Ancak Hindistan cevizi yağı doğru kullanılmadığı zaman ciltte lekelenmelere sebep oluyor. Gözenekleri tıkayarak akne ve sivilce sorununu tetikliyor. Bu nedenle Hindistan cevizi yağını tek başına nemlendirici olarak kullanmamanız öneriliyor.