İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak büyük zaferin 101’inci yılını kutladı. Başkan Taban, Anadolu’yu düşman çizmelerine ezdirmeyen kahramanların bugün olduğu gibi asırlarca unutulmayacağını ve rahmetle yad edileceğini ifade ederek şöyle konuştu:

SEVİNÇ YÜREKLERDE YAŞANIYOR
“Ağustos, Türk milletinin zaferler ayıdır. Aziz milletimiz geçmişte; Malazgirt Meydan Muharebesi, Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç ve Büyük Taarruz zaferlerini Ağustos ayında kazanmıştır. Hiçbir zaman esareti kabul etmeyen Türk milletinin, vatan toprakları için göstermiş olduğu onurlu mücadelesinin bir nişanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yıl dönümünü de bu minvalde büyük bir coşkuyla kutlamanın onur ve sevincini tüm vatandaşlarımız yüreklerinde yaşamaktadır ve yaşamaya da devam edecektir.”

TARTIŞMASIZ BİR ZAFERLE NETİCELENDİ
“Millet olarak Büyük Zafer’in 101’inci yıl dönümüne ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Milletimizin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki kardeşlerimizin ve dünyanın dört bir yanında hayatlarını idame ettiren tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen yürüttüğü kurtuluş mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de kesin ve tartışmasız bir zaferle neticelendirmiştir. Büyük Zafer’le birlikte bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakların ebedi ve ezeli vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir.”

VATANI PARÇALAMAK İSTEYENLERE HAK EDİLEN CEVAP VERİLDİ
“30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak şanlı zaferin bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş savaşımızın en önemli destanlarından biri olan bu büyük zaferin 101.  Yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Başkomutan Atatürk liderliğinde Türk milleti kadını, çocuğu, yaşlısı ve genciyle bir bütün olarak işgale dur demiş, 26 Ağustos 1922 günü başlatılan Başkomutan Meydan Muharebesi, 30 Ağustos’ta zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayacak bir ders vererek Türk Milletinin hiçbir şeklide bağımsızlığından ödün vermeyeceğini; sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya duyurmuştur. Bu kutlu zaferden tam 101 yıl sonra bugün Anadolu’yu düşman çizmelerine ezdirmeyen kahramanlarımızı bugün olduğu gibi asırlar sonra da hatırlamaya devam edeceğiz.”

Sosyal girişimcilik eğitimine yoğun ilgi Sosyal girişimcilik eğitimine yoğun ilgi

Kaynak:İNEGÖL BELEDİYESİ BÜLTEN 

Editör: Gökçe Çalışcı