Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında başlattığı Uçurtma Şenliği, bu yıl üçüncü kez Bursalılarla buluştu. Sıcak hava koşullarına rağmen Yunuseli Havaalanı’ndaki şenliğe Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Uçurtması olmayan vatandaşlara 20 TL karşılığında uçurtma verilirken, buradan elde edilen gelirin tamamı deprem bölgesindeki afetzedelere gönderilecek. Yüzlerce uçurtmanın gökyüzüyle buluştuğu şenlikte, palyaço gösterileri, şişme oyun alanları ve yüz boyama gibi birbirinden renkli etkinliklerle çocuklar doyasıya eğlendi.

33314_MTY0ZjA1MT_4

Çocukları gülümseten etkinlik

Yapılan çeşitli etkinliklerin ardından  aileler ve çocukları hazırladıkları uçurtmaları gökyüzüne uçurdu. Çocukların yüzünü gülümseten etkinlikte keyifli dakikalar yaşandı. Dünyaca ünlü uçurtma sanatçısı Zahit Mungan da kendisine ait devasa uçurtmalarını uçurarak görsel şölen yaşattı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Uçurtma Şenliği’ne katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Oyun alanlarında ve etkinlik alanlarında doyasıya eğlenen çocuklarla ve aileleriyle sohbet eden Başkan Aktaş, uçurtma uçurarak çocukların coşkusuna ortak oldu. 

33314_MTY0ZjA1MT_2

Tüm Bursalıların Zafer Bayramı’nı kutlayan Başkan Aktaş, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi, o dönemin kahramanlarını rahmetle ve minnetle anıyorum. Bugün burada gerçekten özgür bir şekilde, ülkemizde, şehrimizde rahat bir şekilde yaşıyorsak, o günkü kahramanlarımızın bunda çok büyük bir emeği var. Allah hepsinden razı olsun. Çocuklarımız burada gönüllerince eğleniyorlar.  Bu güvenli ortamda uçurtmalarını uçuruyorlar. ‘İstikbal göklerdedir’ demiş atamız. Bunun ispatı olarak da uçurtmalarımızı, uçurarak çocuklarımıza özgürlüğü bu farklılığı yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızı mutlu etmek, geleceğe hazırlamak bizim olmazsa olmazımız ve bizim önceliğimiz. Bugün bunu burada yapıyor olmaktan, onların gözlerindeki ışığı görmekten son derece mutluyum” diye konuştu.

Huzurevinde yeni yıl kutlandı Huzurevinde yeni yıl kutlandı

33314_MTY0ZjA1MT_6

Zafer coşkusunun göklere yansıdığı etkinlik, Ayaz Erdoğan, Mira Becikoğlu ve Kolpa konserleriyle sona erdi.

Kaynak: Büyükşehir Belediyesi Bülten

Editör: Aslı Yeşilyurt