Özlem ATAÇ
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde muhtar adaylıkları için de çalışmalar tam gaz sürüyor. Bursa’nın İstanbul’a dönük yüzü olan Demirtaş’ın Cumhuriyet Mahallesi için muhtar adaylığını duyuran Musa Büyükbayar gazetecilerle bir araya geldi.
Senelerdir karış karış gezdiği, her sokağını hatta kaldırımını bildiği, elinden geldiğince herkese yardımcı olmaya çalıştığı, ne tarafa baksa anılarını gördüğüm bu mahalle için hayaller taşıdığını söyleyen Büyükbayar, “Aslan yattığı yerden belli olur. İşte bu yüzden ben ve aza arkadaşlarım birer Demirtaş sevdalısı olarak; taşın altına elimizi sokmaya, mahallemiz için gereken bütün sorumluluğu sırtlanmaya, hizmet getirmek için çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamaya kararlıyız.  Biz ‘Hallederiz’ demeye değil, sorunları kökten çözmeye geldik. Mahallemizin eksiklerini, sorunlarını ve vatandaşlarımızın taleplerini çok iyi biliyoruz. 40 madde olarak belirlediğimiz projelerle göreve talibiz. Google’a Bursa Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi yazdığınızda hem muhtarlığın konumunun yanlış olduğunu hem de vatandaşlarımızın muhtarlık ile ilgili şikâyetlerini okuyabilirsiniz” dedi.

İŞİMİZ,GÜCÜMÜZ VE SEVDAMIZ DEMİRTAŞ

Muhtarlık bürosunda kendisi ya da azalardan birisinin mutlaka duracağını söyleyen Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi Muhtar adayı Musa Büyükbayar, “Kimse muhtarlığa geldiğinde kapı duvar görmeyecek. Hatta gelecek çayını içecek, bizimle sohbet edecek, varsa şikâyetini, derdini anlatacak, benim mahalleme yakışan muhtarlık hizmeti budur diyerek memnun bir şekilde evine dönecek.  Biz o muhtarlık binasına tabiri caizse Turist Ömer gibi geçerken uğramayacağız. Çünkü bizim bütün işimiz de, gücümüz de ve sevdamız da Demirtaş’tır” ifadelerine yer verdi.

İŞTE AZA LİSTESİ

Musa Büyükbayar’ın aza adayları da şu isimlerden oluşuyor: “Ergin Yıldırım, Mehmet Erden, Aytekin Güneş, Kemal Topal, Nur Gezer, Sefer Gökçen, İsmet Belek ve Şerafettin Karadağ.”
 

Bursa AFSİAD’ın ’KOBİ OSB’ çağrısı karşılık buldu Bursa AFSİAD’ın ’KOBİ OSB’ çağrısı karşılık buldu

Editör: Mehmet Ali Ekmekçi