SMA’lı çocukların yaşama tutunma mücadelesi devam ediyor. 6 Ocak 2020 doğumlu, 4 yaşında olan Metin Öndil isimli çocuk, hayata dört elle sarılmak istiyor.  Diğer üç kardeşinin sağlıklı olduğu söylenilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Aile Metin'in tedavi süreci için daha iyi koşulları sağlamak amacıyla bir yıl önce İstanbul'a taşındı. İnşaat ustası baba tüm vaktini Metin'in bakımını yapmakla geçiriyor. Çünkü Metin maalesef cihaz desteği ile yatağında yaşamını sürdürüyor. Ev hanımı anne ise diğer çocuklarla ilgileniyor. Metin'in SMA Tip 1 teşhisi 6. ayında konuldu 7. ayında trake açıldı. 2 kez uzatılan Valilik izninde kampanya süresi 16 Mayıs 2024'te doluyor. 

5 AYDA PARANIN YÜZDE 63’Ü TOPLANDI
Ülkemizde ve dünyada üst üste yaşanan deprem ekonomik kriz ve kur artışı gibi nedenler tedaviyi bekleyen diğer çocuklar gibi Metin'in de kampanyasını olumsuz etkiledi. Memleketlerinden uzak İstanbul gibi bir metropole taşının aile , yakın çevre desteğini de alamadı. Sınırlı sayıda gönüllüsü ile son 5 aya kadar %63'lük gibi bir yüzdeye gelinebildi. 

ZAMAN KALMADI
Metin çok güçlü bir çocuk ve çektiği acılara rağmen yüzündeki gülümseme onu da bizi de umuda taşıyor.  Bu çocukların hastalık sürecinin ilerlemesi maalesef öngörülmeyen bir hızda. Sık sık hayati tehlikeler içeren krizler geçiriyor. Bu yüzden hiç zamanı yok Metin'in . Ayrıca diğer çocuklardan farklı olarak Metin'in çok sağlıklı bir ikizi var. Beraber büyüyen iki çocuğun farklı gelişimini izlemek aile için ayrıca bir üzüntü kaynağı.  Zamanımız az ve kampanyayı tamamlamak için bugünkü kur ile yaklaşık 20 milyon Türk lirasına ihtiyacımız var. Bunu başarabilmek için de geniş kitlelere yayılmak ve onlardan destek istemekten başka şansımız yok.”

Gökhan Dinçer coşkuyla karşılandı Gökhan Dinçer coşkuyla karşılandı

Editör: Mehmet Ali Ekmekçi