Dün iç işleri bakanımız bir açıklama yaparak ülkemizdeki göçmen sayısını açıkladı. 4 milyon yedi yüz on bir düzenli göçmen olduğunu söyledi. Peki düzensiz göçmen sayımız ne kadar bu konudan neden bahsedilmez. Düzenli ve düzensiz göçmen sayılarının toplamı ne kadardır. Bu sayı ülkemizin geleceğini tehdit eder durumda mıdır? Bunların ne kadarı aile olarak buradadır.  Ne kadarı sadece erkek nüfustur. Bu erkek nüfusun yaş ortalaması kaçtır? Bunların geçmişte askeri eğitim almış mıdır?

Bu sorulara neden gerek duydun derseniz malum mevcut iktidar rakamlarla oynamayı seviyor. Ülkedeki enflasyon oranlarının açıklandığı gibi bu göçmen sayılarıyla da oynanıyorsa ülkemiz ciddi bir tehdit altındadır. Bu nedenle rakamlarla oyun bazen çok tehlikeli olabilir. Bu nedenle rakamların gerçekleri yansıtması ülkemiz geleceği acısından son derce önemlidir.

 Bu rakamlardaki insanların ne kadarı Suriyeli ne kadarı Afganlı ne kadarı diğer ülkelerden bunlarda önemli.

Bulunduğumuz coğrafya gereği ve yaşananlara bakılınca bu göçmenler ülkemizde bir iç tehdit oluşturmayacağının garantisi var mı? Ülkemizdeki bu mültecilerin ya da göçmenlerin silahlanma durumu nedir.  Bunların devlet olarak bilinmesi ve gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerekmektedir. BU göçmenlerin hangi illerde yoğunlaştığı bilinmelidir. Bir ili ya da ilçeyi nüfus yoğunluğu bakımından oranı nedir.  Kendilerine ait mahalleler oluşturmuşlar mıdır? Bunları şu kritik dönemde   bilmek gerekli tedbirleri almak devlet ve vatandaş olarak da görevimizdir.  Aksi halde bu düzenli göçmenler ve mülteciler başımıza çok bela olacaklar gibi duruyor.

Ülkemizde son günlerdeki Filistin’e destek mitinglerine bakılınca bunlardan hangileri valilik izni ile yapılmaktadır. Bu mitinglerde ki insanların ne kadarı bu göçmenlerden oluşuyor. Umarım emniyet teşkilatımız bunları tespit ediyordur. Aksi halde kendi ülkesini savunmak aciz korkak pısırık adamlar ülkemizde bir karışıklık çıkarmak için Filistin’i bahane ediyor olabilirler mi? Ülkemizde her gün yapılan bu mitinglere göz yummak devletimizin geleceği acısından bir tehdit oluşturmuyor mu? Ya da başka gruplara örnek teşkil etmeyeceğinin garantisini kim verebilir.

Şimdi Vatandaş olarak ve devlet olarak bunlara karşı uyanık olmak zorundayız aksi halde geri dönülmez hatalara gebe kalabiliriz.

Devletimiz güçlüdür, askerimiz güçlüdür eyvallah ama bu bir iç savaş provasına dönmeyeceğinin garantisini verebilecek bir güç var mıdır? Daha da önemlisi bu grupların bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast etmeyeceğinin garantisi var mı?

Evet var devletimiz ve ordumuz yeri zamanı geldiğinde misafir ettiği bu göçmenlere akıllı durmadıkları takdirde neler yapacağını bile tahmin edemezsiniz. Kimse bu milletin sabrını sınmasın. Sabrı taştığı zaman bu millet neler yapar tarih bunun örnekleriyle doludur.  Bazı konular siyaset üstü olmak zorundadır meclisteki vekillerin bu konularda gereken hassasiyeti göstermesi bu göçmen sorununu ivedilikle incelemeleri ve yukarıda sorduğum soruların cevapları bulunup tedbirleri almaları gerekir. Aksi halde bazı şeyler için geçekalırız işte o zaman iş işten geçmiş olur.