Haluk Levent şehit ailesine destek konseri verdi Haluk Levent şehit ailesine destek konseri verdi

Babasının Hollanda’da çalışırken getirdiği renkli kıyafetleri giyen ve renkli kıyafetlere karşı o yaşlarda ilgisi başlayan 64 yaşındaki Kadir Demir, köydeki arkadaşları arasında “Modacı Kadir” olarak anılmaya başlandı. Bugün halen renkli kıyafetleriyle yaşamını sürdüren ve babası gibi Hollanda’da yaşayan Demir, yıllık izne geldiği memleketi Aksaray sokaklarında ilgi odağı oldu. Demir, bugün de 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kırmızı beyaz giyinerek Aksaray sokaklarına çıktı. Üstü açık lüks arabasına binip 10. Yıl Marşı'nı açarak sokaklarda gezen Kadir Demir, vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Milliyetçiliği ve kişisel bakımıyla da dikkat çeken Kadir Demir tüm kıyafetlerini Aksaray’daki bir terziye diktirirken, aracında tarağından parfümüne, kolonyasından kremine kadar bakım ürünlerini yanında taşıyor. Birbirinden renkli onlarca giysisi ve ayakkabısı olan Demir, 23 Eylül’de Hollanda’da defileye çıkacak.

AW019513_08

ÇOCUKKEN RENKLİ KIYAFETLERE ALIŞTI

Çocukken babasının Hollanda’da çalıştığını ve oradan renkli kıyafetler getirdiğini, daha sonra renkli kıyafetlere alıştığını ve babasından sürekli renkli kıyafetler istediğini belirten Demir, “Küçüklüğümden beri, 12 yaşından beri geliyor renkli giysi merakım. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kırmızı beyaz giyindim. Bugün tercihim kırmızı beyaz oldu. Renkli kıyafet merakım küçüklükten gelen bir şey. Babam Hollanda’da yaşıyordu, onun getirdiği kıyafetleri giyerdim. Daha sonra köyde arkadaşlarım adımı Modacı Kadir olarak değiştirdiler. O şekilde hala devam ediyorum. Devamlı renkli giyiyorum. Günde 3-4 kez değiştiriyorum. Renkli giymeyi seviyorum” dedi.

AW019513_06

DEFİLEYE HAZIRLANIYOR

Sokakta gezerken birçok vatandaşın ilgisiyle karşılaştığını belirten Demir, “Yakınlarımın gözleri alıştı artık, onlar bir şey demiyor. Fakat sokakta dolaşırken bazıları gülüyor, bazıları 'klas' diyor, kimisi 'çok güzel giyinmişin' diyor, kimisi fotoğraf çekiniyor. Ben Hollanda Rotterdam’da yaşıyorum. 78’den beri orada yaşıyorum. Fakat izine gelip gidiyorum. Hollanda’da da ayın 23’ünde defileye çıkacağım” ifadelerini kullandı. Evli ve 4 çocuk babası olan Kadir Demir, renkli kıyafetleriyle 23 Eylül’deki defileye hazırlanıyor.

AW019513_01

TARZ BİR ADAM

Modacı Kadir’in kendi tasarladığı kıyafetleri diken Aksaraylı terzi Emrah Kum ise, “Modacı Kadir ağabeyin terzisiyim. Renkli kıyafetleri Kadir ağabeyde gördük. Çok renkli giyinen biri. Aksaray’da böyle renkli giyinen biri yok. Her renk mevcut, giyebiliyor, tarz bir adam. Sağ olsun Hollanda’dan gelip Aksaray’da kıyafetlerini diktiriyor. Milliyetçi olduğu için bize geliyor, biz yardımcı oluyoruz. 2-3 yıldır kendisine gömlekleri biz dikiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:İHA

Editör: Gökçe Çalışcı