Kaymakam Tuna Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Yiğitbaşı'ndan, H.E.M'in açmış olduğu kurslar ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.
H.E.M Müdürü Yiğitbaşı, "Kurslarımız sadece ilçe merkezinde olmayıp mahallelerimizde de aktif olarak yapılmaktadır. Orhaneli Halk Eğitim Merkezi olarak hem vatandaşın meslek edinmesinde, hem de ürettikleri ürünleri satmaları konusunda destek sağlamaktayız. Kursiyerlerimiz tarafından üretilmekte olan ürün ve eserler her salı günü Orhaneli Beyce pazarında satışa sunulmaktadır. Orhaneli Kaymakamlığı'mıza ve Orhaneli Belediyemize teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Tuna, H.E.M binasında sınıfları dolaşarak, çeşitli branşlarda kurs gören öğrencilerin yaptıkları eserleri yerinde inceleyip kursiyerlerle sohbet etti. Tuna,"Çoğu Halk Eğitim Merkezlerinde olmayan katılım ve imkanların burada olduğundan dolayı çok memnun oldum. Kaymakamlık olarak her konuda kurumumuzun ve kursiyerlerimizin yanındayız" diye konuştu.

Orhanelili öğrencilerden yürek ısıtan proje Orhanelili öğrencilerden yürek ısıtan proje

AW052264_02

Orhaneli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde merkezde 30 usta öğretici, mahallelerde 7 usta öğretici giyim teknolojisi, bilgisayar, aşçılık, kuaför, seramik, iğne oyası, telkari, halk oyunları, jimnastik, basketbol, zeka oyunları, Kur-an kursları, piyano, gitar, bağlama olmak üzere 50 den fazla branşlarında eğitim veriyor. Mevcut bin 300 öğrenci kurslarına devam ediyor.

Kaynak: İHA