KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 23-08-2021 09:10   Güncelleme : 23-08-2021 09:10

Ziynet Sali esti geçti

Pop müziğin güçlü sesi Ziynet Sali, geçtiğimiz Cuma günü Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda şarkılarıyla sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Eşi Erkan Erzurumlun’un Covid olduğu için konsere katılamadığını söyleyen ünlü sanatçı, hasta eşine moral vermek için konser alanında görüntülü arayarak coşkusunu paylaştı.

Ziynet Sali esti geçti

Gülin Özdemir

Bursalı sanatseverlere muhteşem yaz akşamları yaşatan 59. Uluslararası Bursa Festivali’nin konuklarından birisi de Ziynet Sali oldu.  Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen konsere, müzikseverler yoğun ilgi gösterdi. Pop dünyasında güçlü sesiyle bilinen ünlü sanatçı hayranlarına unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.  Sali, "Kalbim tatilde", "Bana da söyle", "Yağmur" ve "Çeyrek gönül" gibi şarkılarını hayranlarıyla birlikte seslendirerek gönülleri mest etti.  Sali, söylediği şarkılarla kendisini izlemeye gelenleri hem coşturdu, hem de slov şarkılarla da duygulandırdı. Koronaya yakaladığı için eşi Erkan Erzurumlu’nun konsere katılamadığını söyleyen Sali,  eşine moral olsun diye konser alanından görüntülü arayarak alandaki coşkuyu eşiyle paylaştı.

YEŞİL BURSA’YA YEŞİL KIYAFET

Sadece şarkılarıyla değil görsel bir şova da imza atan Ünlü sanatçı konser sırasında kısa molalar vererek hayranlarıyla da hoş sohbetlerde bulundu. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'na ilk kez sahne aldığını belirten Ziynet Sali, “ Bursaspor’un rengi yeşil beyaz. Bursa denildiğinde de ilk akla gelen renk yeşil. Bu yüzden yeşil bir kıyafet seçtim” dedi. Ziynet Sali, Sezen Aksu’nun Her şeyi Yak şarkısını da Türkçe ve Yunanca seslendirerek müzikseverleri mest etti.  Pandemi, yangınlar ve seller olarak üzgün bir dönem yaşadığını söyleyen usta sanatçı, “ Pandemi döneminde büyük bir boşluğa düştük. Uzaktan eğlenmeye çalıştık ama şu anki gibi enerji yakalayamadık. Birazda dinlendik ama umarım bir daha böyle dinlenme olmaz” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş,  ünlü sanatçıya Bursalı sanatseverlere yaşattığı bu güzel akşam için teşekkür plaketi verdi.

Koronaya yakaladığı için eşi Erkan Erzurumlu’nun konsere katılamadığını söyleyen Ziynet Sali,  eşine moral olsun diye konser alanından görüntülü arama yaparken Bursalıların coşkusunu paylaştı.