SİYASET
Giriş Tarihi : 08-05-2022 12:26   Güncelleme : 08-05-2022 12:26

Zafer Partisi ilçe Başkanı gözaltında!

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, sosyal medya hesabından Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker'in asılan pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alındığını duyurdu. Özdağ ise operasyona ilişkin yaptığı açıklamada, ''Halkı kin ve nefrete kışkırtma suçlaması ile savcılığa sevk ediliyor. Zafer Partisi gelecek-sığınmacılar gidecek suç değil, milli taleptir." dedi.

Zafer Partisi ilçe Başkanı gözaltında!

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, gözaltına alındı. Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak, Şeker'in asılan pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alındığını duyurdu.

Taşkaya, “Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanımız Adem Şeker, aşağıdaki pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alınmıştır. İstanbul İl Başkanımız @Hakan_Akşit ve beraberindeki heyet, ilçe başkanımıza destek olmak için Arnavutköy Karakoluna gitmek için yola çıkmışlardır” şeklinde bir paylaşım yaptı

Zafer Partisi İstanbul İl Başkanı Hakan Akşit ise paylaşımında, “Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı aşağıdaki yazı nedeniyle gözaltına almanız gerçekleri değiştirmez” ifadelerini kullandı.

İlçe başkanı Adem Şeker'in emniyetteki işlemlerinin ardından Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edileceği öğrenildi.

'ZAFER PARTİSİ GELECEK-SIĞINMACILAR GİDECEK SUÇ DEĞİL, MİLLİ TALEPTİR'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Özdağ paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Arnavutköy ilçe başkanımız Adem Şeker, ZAFER PARTİSİ GELECEK SIĞINMACILAR GİDECEK sloganını yazdığı için polis tarafından gözaltına alındı. Halkı kin ve nefrete kışkırtma suçlaması ile savcılığa sevk ediliyor. Zafer Partisi gelecek-sığınmacılar gidecek suç değil, milli taleptir."