BURSA
Giriş Tarihi : 29-09-2021 08:53   Güncelleme : 29-09-2021 08:53

‘Yaşam Evleri Projesi’nde start verildi

Mesa Akyıldız İnşaat Akyıldız Yaşam Evleri Projesi’nin temel atma açılış kurdelesi Bursa'nın tanınmış siyasetçilerinin ve iş insanlarının katılımı ile cuma günü gerçekleştirildi.

‘Yaşam Evleri Projesi’nde start verildi

Özkan YILDIRIM

Akyıldızlar Brode A.Ş’nin kurucusu Bursa’mızın tanınmış iş insanlarından Mahmut Akyıldız yönetiminde Mesa Akyıldız İnşaat adı altında geçtiğimiz yıllarda Çorlu ve İnegöl projelerini tamamladıktan ve sahiplerine teslim ettikten sonra üçüncü projesi olan Doburca projesi halen devam etmektedir. Buna ilaveten dördüncü olarak Altınova Mahallesi'nde 78 dairelik projenin geçtiğimiz haftalarda temeli atılmış eski bakanlarımızdan Faruk Çelik ve birçok siyasetçinin yanı, Bursa iş dünyasından da birçok iş insanının iştirak ettiği açılış kurdelesinin kesimine halkımız da yoğun bir teveccüh gösterdi. Açılış kurdelesinin kesimi öncesi Kuran-ı Kerim tilaveti ve sonrasında okunan iyi temenni ve niyet duaları çevreye farklı bir hava kattı.

Bursa İş dünyasının tanınmış simalarından iş insanı Mahmut Akyıldız ve değerli oğulları Şenol ve Erol Akyıldız idaresinde inşaat sektöründe güzel projeler ortaya koyan Mesa Akyıldız inşaatı isterseniz biraz tanıyalım;

AKYILDIZLAR GÜVENCESİYLE

Faaliyetlerine Tekstil sektöründe Akyıldızlar Brode Tekstil olarak başlayıp 1983 yılından bu yana tekstilde pek çok kaliteyi Prestiji dünyanın birçok ülkesinde sunarak ‘Flora’ markasıyla öncü bir kimlik kazandırmış olan Akyıldızlar Group olarak Mesa Akyıldız İnşaat şirketimizi kurarak inşaat sektöründe halkımıza hayatı güvenli, sağlıklı, mutlu yaşamayı sunmayı amaçlamaktayız. Mesa Akyıldız İnşaat şirketi sizleri güvenin, mutluluğun, huzurun ve teknolojinin en üst zirvesine taşımaya hazırız. Mesa Akyıldız size kendinizi özel hissettiren sağlıklı, mutlu, huzurlu yaşam alanları sunuyor.

İNSANA VE DOĞAYA HER ZAMAN SAYGILI

Vizyonumuz; Temeli insana ve doğaya saygı olan, bireyin doğallığıyla bağını koparmadan modernlik, mimari ve teknolojiden üst düzeyde faydalanmasını sağlamak ve bu sayede yaşam mimarlığı felsefemizi, tüm dünyaya örnek oluşturacağımızı gözden kaçırmadan yaşam pratiğine aktarmaktır.

DOĞAL YUVA İHTİYACINI SAĞLAM ZEMİNE OTURTUYORUZ

Misyonumuz; İnsanın İlk çağlardan beri süregelen yuva ihtiyacını, ona doğal ve modern olanaklarla çevrelenmiş olarak sunmak. Öncelikle sosyal, sportif ve kültürel aktivitelerle bağını eksiksiz kurarak, doğal yuva ihtiyacını sağlam bir zemine oturtmaktır. Sonra modernlik, mimari mükemmellik ve teknolojinin akıllı kullanımıyla insanı geleceğe taşımak ve böylelikle yüceltmektir.

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTAN PROJELER

Kurdele kesimi esnasında kısa bir konuşma yapan eski bakanlarımızdan Faruk Çelik şunları söyledi: “Öncelikle hayırlı uğurlu olmasını Allah'tan temenni ediyorum, kazasız belasız bir şekilde herhangi bir sorun yaşanmadan İnşaatın tamamlanması ve ev sahiplerinin huzur içerisinde burada oturmalarını Allah'tan niyaz ediyorum. İkinci olarak bildiğiniz gibi inşaat sektörü Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden bir tanesi, taşıyıcı sektörlerinden biri diyebilirim, hem yurtiçinde hem de yurtdışında göğsümüzü kabartan çok önemli projeleri inşaat sektörümüz gerçekleştiriyor. Bizim mühendislerimiz gerçekleştiriyor, bizim ustalarımız gerçekleştiriyor, bizim taşeronlarımız gerçekleştiriyor. Dolayısıyla onlara buradan şükranlarımı iletmek istiyorum. Göçler köyden şehre başladıktan sonra, şehirden şehre nerede ekmek kapısı fazla ise oraya yoğun bir şekilde göçler sürdü. Böyle olunca da o zamanki şehrin yöneticileri şehre öncülük yapamadılar yapamayınca vatandaş kendi başının çaresine baktı rastgele bir yapılaşma rastgele bir inşaat faaliyetleri yıllarca aldı başını gitti. Bir taraftan Bursa gibi, İstanbul gibi, İzmir gibi, Kocaeli gibi büyük şehirlere nüfus akışı sanayinin yoğunluğu diğer taraftan da çarpık yapılaşma neticesinde bugünlere geldik. Bunu niye söylüyorum. Çünkü müteahhitlerin işi çok bitmez bu çarpık yapılaşma bitinceye kadar müteahhitlerin işi çok ama burada Allah sizlere güç kuvvet versin diyorum. İnşallah hayırlısıyla bu ve benzeri inşaatları Akyıldız İnşaat olarak Cenab-ı Hak tamamlamayı nasip eder işlerinizde kolaylıklar diliyorum başta değerli Mahmut kardeşime olsun çocukları Şenol ve Erol kardeşlerime başarılar diliyorum ve İnşallah hayırlısıyla bu projeyi tamamlarlar bundan sonraki projelere de yelken açarlar demek istiyorum. Diyerek konuşmasını tamamladı.