GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-08-2022 15:10   Güncelleme : 04-08-2022 15:10

YAŞ kararları açıklandı

Son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YAŞ kararlarını açıkladı. Kalın, "Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler'in görev süresi 1 yıl daha uzatıldı. 38 general ve amiral emekliye sevk edildi." dedi.

YAŞ kararları açıklandı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın açıklaması şu şekilde;

16 general amiral ve amiral üst rütbeye yükselmiştir. 40 general ve amiralin görev süreleri bir yıl uzatılmıştır. 38 general ve amiral kadrosuzluk sebebiyle emekliye sevk edilmiştir.

Orgeneral Yaşar Güler'in yaş haddi ve görev süresi bir yıl uzatıldı. Deniz ve hava kuvvetleri komutanları emekliye sevk edildiğinden Org. Atilla Gülhan Hava Kuvvetleri Komutanı olarak atanmıştır. Listenin tamamı Cumhurbaşkanlığı web sitesinde yayınlanacak.

BALIKLI RUM HASTANESİ'NDEKİ YANGIN

Bu sabah sebebi henüz tespit edilemeyen nedenden dolayı yangın meydana geldi. Cumhurbaşkanımızın talimatıyla olaya müdahale edildi. Valiliğimiz İçişleri Bakanlığımız yangın kontrol altına aldılar. 80'e yakın hasta diğer hastanelere sevk ediliyorlar.

Bakımları yapılmaya devam edilecek hastaların. Acil durum karşısında bakıma muhtaç hastalarımızın mağdur olmaması için tedbirler alındı. Hastanenin restorasyon çalışmaları ivedilikle yapılacaktır.(CNN)