MAGAZİN
Giriş Tarihi : 25-01-2022 11:02   Güncelleme : 25-01-2022 11:32

Vasiyetnamesi ortaya çıktı

Dün sabah koronavirüse bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybeden Fatma Girik'in vasiyetnamesi ortaya çıktı. Girik, tüm mal varlığını manevi kızı ve yeğenine bıraktı.

Vasiyetnamesi ortaya çıktı

6 aydır sağlık sorunları yaşayan Türk sinemasının usta oyuncularından Fatma Girik, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Fatma Girik'in vasiyetnamesini hazırladığı ve mal varlığının büyük kısmını yeğeni Ahu Turanlı'ya bıraktığı ortaya çıktı.

MİRASINI YEĞENİ VE MANEVİ KIZINA BIRAKTI

Yeniçağ'da yer alan habere göre Fatma Girik, mirasının büyük bir kısmını kardeşi Müyesser Turan'ın özel bir gayrimenkul şirketinde danışman olarak çalışan kızı Ahu Turanlı'ya bırakacak. Usta sanatçı mirasının bir payını da yıllar önce Çocuk Esirgeme Kurumu'nda koruyucu anne olarak yanına aldığı manevi kızı Ahu'ya ayırdı.

Fatma Girik, mirasını yeğeni ve manevi kızına bıraktı

YEĞENİ SON HALİNİ PAYLAŞMIŞTI

Yeni yılı hasta yatağında karşılayan Fatma Girik'in son fotoğrafını yeğeni Ahu Turanlı sosyal medyada paylaşmıştı. Turanlı paylaşımına; "Biz 2021'i hastanede uğurluyoruz... İnşallah 2022 hepimiz için güzel ve sağlıklı günler getirir" notunu düşmüştü.

Fatma Girik, mirasını yeğeni ve manevi kızına bıraktı

VASİYETİ YERİNE GETİRELECEK

Girik, 2019 yılında Posta'ya verdiği röportajda cenazesiyle ilgili vasiyetinden bahsetmişti. Girik, açıklamasında "Neticede robot değilim bir canlıyım; bir gün elbet ölümü tadacağım. Memduh'a (Ün) kavuşacağım. Ölüm kötü bir şey değil. Kötü olsa Allah ölümü vermezdi. Biz gideceğiz ki ardımızdan yenileri gelsin. Öldüğümde öyle büyük bir uğurlama ya da tören istemiyorum. Gülriz Sururi gibi sessiz sedasız çekip gitmek istiyorum" demişti.Girik, vasiyeti gereği 2017 yılında yaşamını yitiren 56 yıllık hayat arkadaşı Memduh Ün'ün yanına defnedilecek.

Fatma Girik, mirasını yeğeni ve manevi kızına bıraktı

ANMA TÖRENLERİ İPTAL EDİLDİ

Girik için bugün 10.00'da Şişli Belediyesi'nde belediye çalışanları tarafından anılacak saat 11.00'de ise Cemal Reşit Rey'de tören yapılacaktı. Ancak Girik için planlanan törenler İstanbul'da etkili olan kar yağışından dolayı iptal edildi. (Sondakikahaber.com)