KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-06-2022 13:10   Güncelleme : 28-06-2022 13:10

Tüy dökücü kremlerle ilgili bilinmeyen gerçekler

Tüy dökücü kremleri kullanmadan önce bazı hassas noktalara dikkat etmek gerekiyor. Pürüzsüz bir cilt herkesin hayali ama bunu yaparken tüy dökücü kremlerin zararını da göz ardı etmemek gerek. İşte bilinmesi gerekenler…

Tüy dökücü kremlerle ilgili bilinmeyen gerçekler

Birçok insan pürüzsüz bir cilt için tüy dökücü kremleri tercih ediyor. Son yıllarda parfümlüsünden hassas ciltlere kadar birçok çeşidi çıkan tüy dökücü kremlerle ilgili bilinmeyenleri bir araya getirdik. İşte tüy dökücü kremlerin dezavantajları...

TÜY DÖKEN KREMLERLE İLGİLİ 5 DEZAVANTAJ

1. Tüy dökücü bir krem kullandıktan sonra cildiniz güneş yanığına daha yatkın olacaktır, bu nedenle iyi bir cilt koruması kullanmak çok önemlidir.

2. Güçlü kokulara veya astıma karşı hassasiyetiniz varsa, kimyasal tüy dökücü kremlerden çıkan dumanlar reaksiyonlara neden olabilir.

3. Tüy dökücü kremler yanık, su toplaması, batma, kaşıntılı kızarıklık ve cilt soyulma gibi cilt sorunlarına neden olabilir.

4. Ürünü çok uzun süre açık bırakırsanız tüy dökücü ile cildinize zarar verebilirsiniz.

5. Ağda ile karşılaştırıldığında kısa ömürlü sonuç verir. Genel olarak tüy dökücü kremler, ağda gibi tüyleri kökünden alan diğer tüy alma tedavilerine kıyasla daha uzun ömürlü değildir. Bu nedenle birkaç gün içinde cilt eski hâlini alabilir.