GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-05-2022 10:22   Güncelleme : 15-05-2022 10:22

Tüm yurt sağanağa teslim!

Meteoroloji’nin açıkladığı son verilere göre bugün (15 Mayıs 2022 Pazar) yurt genelinde hava sıcaklığında düşüş yaşanacak. Trakya başta olmak üzere Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise sağanak yağış hâkim olacak.

Tüm yurt sağanağa teslim!

Yurt genelinde bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yurdun pek çok kesiminde başlayan yağışlarla birlikte 2 ilâ 6 derece azalacak.

Trakya’da etkili olmaya başlayan yağışlar hava sıcaklığını yükseltirken, Batı Karadeniz’in iç kesimleriyle Doğu ve Orta Karadeniz’de de sağanakların etkili olması bekleniyor. Doğu Anadolu ve İç Anadolu’nun da kuvvetli yağışlara teslim olacağı öngörülüyor.

harita.png

İşte Meteoroloji'nin güncel haritaları

Güneydoğu bölgesinde ise toz taşınımının yaşanması bekleniyor.

TRAKYA

Yaklaşık iki gündür sıcakların etkili olduğu Trakya’da sabah saatlerinde başlayan yağış havanın da soğumasını beraberinde getirdi.

Bölgede hava sıcaklıklarının gece saatlerinde 12 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

KARADENİZ

Parçalı bulutlu havanın etkili olduğu Karadeniz’de bugün öğleden sonra yağışların etkili olması bekleniyor.

Rize’nin iç kesimlerinde, Giresun, Trabzon, Artvin ve Bayburt’ta yağacak yağmurların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Yer yer bulutlu havanın hâkim olacağı İç Anadolu’da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültü sağanak yağışların etkili olacağı öngörülüyor.

Başkent Ankara’da yerel olarak kuvvetli yağışlar bekleniyor.

AKDENİZ

Bölgenin doğu ve iç kesimlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültü sağanak vatandaşların hayatını olumsuz etkileyecek. Ancak hava sıcaklıklarında önemli bir düşüş beklenmiyor.

EGE

Yerel olmak üzere kuvvetli sağanak yağışların etkili olacağı Ege’de de hava sıcaklıklarında radikal bir düşüş beklenmiyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olduğu Doğu Anadolu’da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. Yağışların kuzey ve batı kesimlerde hâkim olacağı öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Yer yer çok bulutlu havanın hâkim olacağı Güneydoğu Anadolu’da günün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışla geçmesi bekleniyor.

Bölgede toz taşınımı da etkili olacak.