SPOR
Giriş Tarihi : 18-11-2021 08:59   Güncelleme : 18-11-2021 08:59

TOSFED’den ‘baja’ eğlenceli yarış!

TOSFED’den ‘baja’ eğlenceli yarış!

Gökhan GÜNDOĞDU
TOSFED Baja Kupası'nın ikinci yarışı olan Baja Kirmasti, Büyükşehir koordinasyonunda Bursa Alternatif Sporlar Kulübü (BASK) tarafından Hüdavendigar Kent Parkı’nda startı verilen yarış nefesleri kesti.

Toplam 4 yarıştan oluşan 2021 TOSFED Baja Kupası'nın ikinci yarışı olan Baja Kirmasti, Bursa’da başladı. Yaklaşık 25 aracın katılımıyla gerçekleştirilecek yarışların seremonik startı Hüdavendigar Kent Parkı’nda yapıldı. Seyir zevki ve yüksek heyecan dozunun zirve gördüğü mücadele öncesi yapılan stant sporseverler tarafından beğeniyle izlendi.


 

200 KİLOMETRELİK ETAP
Yaklaşık 200 kilometre özel etabın koşulacağı zorlu yarış Uluabat’tan start aldı. Yarışlar, Warn Türkiye özel etabı ve BAV özel etabı ile Sincansarnıç’a kadar uzandı. Bursa’nın çok eski yıllara dayanan otomobil sporları tecrübesiyle, son yılların gözde otomobil sporları branşı izleyenlere heyecanı ve adrenalini yüksek mücadeleler izletti.


 

İŞTE DERECELER
20 araç ve 40 sporcunun iki gün boyunca Uluabat-Sincansarnıç arasında yer alan 422,30 kilometre uzunluğundaki parkurda mücadele ettiği yarış Aloft Bursa Hotel önünde yapılan ödül töreni ile son buldu. Suzuki Vitara ile yarışan ekiplerin podyumun ilk 3 basamağını oluşturduğu yarışta Tolga Yılmaz-Ejder Tekin Erişti ekibi ikinci olurken, Murat Kamil Altun-Tuvana Sayar da üçüncü sırada yer aldılar. TH1 sınıfı da bu sıralama ile sonuçlanırken, TH2 sınıfında İlyas Sönmez-Bozkır Pelister birinciliği, Salih Çarpışantürk-Mehmet Yıldırım ikinciliği ve Bantboru Offroad Team’den Batuhan Korkut-Mert Tepe de üçüncülüğü elde etti. SSV sınıfında ise İsrafil Akyüz-Timur Sancak birinciliğe uzanırken, ikinci sırada Bitci Racing  Team’den Ertan Nacaroğlu-Onur Sırımoğlu ve üçüncü sırada da Eylem Tekin-Ali Saim Tekin finişe ulaştı. 4 yarıştan oluşan Bitci.com 2021 TOSFED Baja Kupası‘nın üçüncü ayağı, 4-5 Aralık tarihlerinde kısa adı BOLOFF olan Bolu Doğa Sporları ve Offroad Kulübü tarafından gerçekleştirilecek.