SPOR
Giriş Tarihi : 23-09-2021 10:10   Güncelleme : 23-09-2021 10:40

TOFAŞ iddialı geliyor

TOFAŞ Basketbol Takımı, 2021-2022 sezonu öncesi Medya Günü’nde bir araya geldi. Organizasyonda, Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Hakan Demir yeni sezona dair açıklamalarda bulundu.

TOFAŞ iddialı geliyor

Gökhan GÜNDOĞDU
Yeni sezonda ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele verecek olan TOFAŞ, yenilenen kadrosuyla objektiflerin karşısına geçti. Mustafa V. Koç Spor Tesisleri’nde düzenlenen Medya günü etkinliğinde Mavi Yeşilli oyuncular ile idari ve teknik ekibin 2021-2022 sezonu fotoğraf ve video çekimleri gerçekleştirildi. Oldukça keyifli geçen organizasyonun sonunda takım fotoğrafı verilirken, Genel Menajer Tolga Öngören ve Başantrenör Hakan Demir basın mensuplarıyla bir araya gelerek yeni sezona dair açıklamalarda bulundu. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde orta vadede final four’u Bursa’ya getirmek istediklerini, Türkiye liginde de mutlaka play-off ve üst taraflarda olmayı hedeflediklerini belirten Tofaş Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, bunu yaparken de altyapıdan her yıl yeni bir yüz çıkarmak istediklerini söyledi.


Tolga Öngören

DEVAMLILIĞIN TEK ÇARESİ ÜRETEBİLMEK
Pandemi gölgesinde oynanan 2020-2021 sezonunun herkes için zor geçtiğini ifade eden Öngören, “2021-2022 sezonunun en büyük özelliği seyircilerimizin yüzde 50 kapasiteyle de olsa artık yavaş yavaş salona gelecek olması ve artık bu pandemiyi arkamızda bırakıp normal hayatlarımıza dönecek olmamız. Geçen seneden yapımıza uymayanlarla yollarımızı ayırdık. Bir de Tarik Phillip örneğinde olduğu gibi başka yere gitmek isteyenler oldu. Jeremy Simmons ve Tomislav Zubcic zaten devam ediyorlardı. Berkan Durmaz’ın ayrılmasından sonra Elgin Cook tercihini kullandık. Pako Cruz gibi ligin sayı kralı ve Kasey Shepherd gibi Şampiyonlar Ligi’nin MVP’sini transfer ederek kadromuzu oluşturduk. Mert Konuk geçen sezon az süre aldığı için ayrılmak istedi. 2023-2024 Sezonu kulübümüzün 50. yılı olacak. Şampiyonlar Ligi final four’unu Bursa’ya getirmek istiyoruz. Türkiye liginde mutlaka play-off ve üst taraflarda olmak istiyoruz. Bunu yaparken de her sene altyapımızdan yeni bir yüz çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

Hakan Demir

SAVAŞI BIRAKMAYAN BİR TAKIM
Tofaş Basketbol A Takımı Başantrenörü Hakan Demir, 2021-2022 sezonunda savaşı bırakmayan, TOFAŞ kurumunu ve Bursa’yı iyi temsil eden, herkesin gururla takip edebileceği bir takım izlettireceklerini söyledi. Yeni sezon için TOFAŞ yapısına uygun oyuncuları kadroya kattıklarını belirten Demir, “Giden oyuncularımız da oldu ama geri kalan bölgeleri TOFAŞ bünyesinden çıkan oyuncularla tamamlayarak yolumuza devam ediyoruz. Hazırlık döneminde 7 maç oynadık. Orada da gördük ki mücadele eden, savaşı bırakmayan bir takım. Takımı, zaman zaman işler kötü gitse, şanssızlıklar, hayal kırıklıkları olsa bile bunun ile baş edebilecek ve bunun üstesinden gelebilecek bir takım olarak görüyorum”  TOFAŞ Basketbol Takımı, 2021-2022 sezonunun açılış haftasında ING Basketbol Süper Ligi’nde 25 Eylül Cumartesi günü Türk Telekom deplasmanına çıkacak. Ankara Spor Salonu’ndaki maç saat 13.00’te başlayacak.