SPOR
Giriş Tarihi : 17-06-2022 11:21   Güncelleme : 17-06-2022 11:21

Timsah geleceğin yıldızlarını arıyor

Bursaspor Futbol Okulları 1. yaz dönemi kayıtları başladı. Yeşil Beyazlıların Altyapı Teknik Sorumlusu ve Gençlik Geliştirme Direktörü Hakan Cenkçiler, “ Bursaspor sevgisi taşıyan herkesi bekliyoruz” dedi.

Timsah geleceğin yıldızlarını arıyor

Akın GÜLER

4-28 Temmuz tarihleri arasında Merinos Stadyumu'nda gerçekleştirilecek olan antrenmanlara 2008-2017 arasında doğan genç yetenekler katılabilecek. Çalışmalar pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri yapılacak. Detaylı bilgi ve kayıt için Merinos Stadyumu Bursaspor Futbol Okulu kayıt noktasına gidilebilir ya da 0224 234 36 99 no'lu telefondan iletişime geçilebilir.

GELECEK VAKIFKÖY’DE

Altyapı Teknik Sorumlusu, Gençlik Geliştirme Direktörü Hakan Cenkçiler, 7 yaş kategorisindeki Vakıfköy’de yer alan takımlardaki 200 lisanslı sporcunun 150’sinin futbol okulundan geldiğini hatırlattı. Timsah’ın geleceğinin Vakıfköy ve futbol okullarında yattığını söyleyen Cenkçiler, “Bursaspor hak etti yere bu çocuklarımızla dönecek.  Tarihi Merinos Sahası’nda 2006’dan beri okullarımız devam ediyor. Bursaspor sevgisi aşılıyoruz. Para kazanma endeksli değil oyuncu endeksli çalışıyoruz. 10-12 yaş arasındaki sporcularımız futbol okullarımızda özel eğitime tabi tutuluyor. Yetenekli olanlar 13 yaşından sonra Vakıfköy’le tanışıyor. Bu yaştan sonra Akademi Elit Ligler’de  mücadele ediyor. Ortaokul olarak adlandırdığımız bu bölümün ardından en sonunda üniversiteye yani A Takım’a gidiyor. Yüreğinde Bursaspor sevgisi taşıyan herkesi aramıza bekliyoruz” diye konuştu. (HABERMERKEZİ)