BURSA
Giriş Tarihi : 06-10-2021 08:49   Güncelleme : 06-10-2021 09:36

Teşekkürler Arda

Vahide Aktuğ Ortaokulu’nda 5. sınıf öğrencisi olan Arda Sağer, engellilere umut ışığı olmak için binlerce mavi kapak toplayarak büyük bir başarıya imza attı.  Okul müdürü Rafet Yılmaz,  “Öğrencimiz bir engelli genci, kapak toplayarak bir araç sahibi yaptı. Bu güzel duyarlılığından dolayı Arda Sağer’i kutluyorum” dedi.

Teşekkürler Arda

Nilüfer Belediyesi, daha öncesinde engellilere yönelik ‘Mavi Kapak Toplama’ projesi başlatmıştı. Vahide Aktuğ Ortaokulu öğrencilerinden 5. sınıf öğrencisi Arda Sağer, bu projenin Nilüfer Belediyesi tarafından sonlandırılmış olmasına rağmen duyarlı davranarak mavi kapakları toplamaya devam etti. Bu davranışından dolayı kendisine okul tarafından başarı belgesi verilerek, okuluna da teşekkür belgesi kazandırdı.

BİLİNÇLİ ÖĞRENCİMİZ

Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdürü Rafet Yılmaz, “Nilüfer Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu ‘Mavi Kapak Toplama’ projesi çerçevesi içerisinde engelli bireylere araç tahsisi konusunda öğrencilerimize bu projeyi duyurduk ancak bu proje Nilüfer Belediyesi tarafından sonlandırılmış.  Buna rağmen bizim öğrencilerimizden Arda Sağer, sosyal sorumluluk projesi içerisinde kapakları toplamaya devam etmiş. Sonuç itibariyle biz yine Engelliler Derneği ile bu çocuğumuzu buluşturduk. Kapakları Engelliler Derneği’ne teslim ettik. Böylece bir engelli bireyimiz araç kazanma şansını tekrar buldu. Bu öğrencimizi bu anlayışından dolayı ve çalışmalarından dolayı kutluyoruz. Kendisine okul olarak bir başarı belgesi sunduk. Bizimde bu tür öğrencilere yönelik ‘Vahide Aktuğ Yıldızlarını Arıyor’ projesi var. Bu da bizim için parlayan bir yıldız olma konumunda adım atmıştır. Dolayısıyla bu projemizin de ne kadar sağlıklı olduğu, güncel olduğu veya sonuçlarını ne kadar güzel bir şekilde elde edeceği gerçeği ortaya çıkmış oldu. Arda Sağer’i, ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Bu yararlı çalışmalarının devamını diliyorum” açıklamasını yaptı Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdür Yardımcısı, Filiz Genç ise “Öğrencimiz çalışmanın ötesinde güzel bir davranış gösterdi. Hem çevre bilinci gelişmiş, hem de çevresindeki insanlara karşı duyarlı olan Arda Sağer’i tebrik ediyor. Böyle çocukların sayılarının daha da artmasını dilerim” dedi.

BÖYLE ÇOCUKLARIN SAYISI ÇOĞALMALI

Vahide Aktuğ Ortaokulu Müdürü Rafet Yılmaz düzenlenen bir törenle başarı belgesini Arda Sağer’e teslim etmeden hemen önce öğrencilerin ve öğretmenlerin önünde açıklamalarda bulundu. Yılmaz, şöyle konuştu: “Birkaç tane projemiz var. Bunlardan bir tanesi ‘Vahide Altuğ’nun Altın Çocukları’ projesiydi. 2.’si ‘Vahide Aktuğ Yıldızlarını Arıyor’ İkinci projemizi dikkate almanızı rica ediyorum.  Arda Sağer bir engelli insanımıza umut oldu. Çok önemli bir olay. Arda, bir engelli genci, kapak toplayarak bir araç sahibi yaptı. Bu güzel duyarlılığında ve sosyal davranış sorumluluğundan dolayı Arda Sağer’i kutluyorum. Ve Arda Sağer gibi çocukların sayılarının çoğalmasını diliyorum. Arda Sağer’i bu davranış biçimi kazandırılmasında ailesinin önemli rolü olduğunu ve başta sınıf öğretmeni olmak üzere diğer öğretmenlerinin de önemli rol olduğunu düşünüyoruz. Başarı belgemizi Arda’ya Doktor Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nursel Darıcı’nın vermesini rica ediyorum. Arda okulumuza teşekkür belgesi kazandırdı. Tabi ki bizim okulda öğrencimizi keşfeden öğretmenimiz Filiz Genç’e de teşekkürlerimizi sunuyorum.  Arda’yı bu duyarlılığından dolayı tekrardan kutluyoruz. Bu sorumluluk anlayışının bütün öğrencilerimizde artarak devam etmesini diliyoruz.”  Gelecekte Mimar olmak istediğini belirten 5. Sınıf öğrencisi Arda Sağer, “Çevremdeki insanlara karşı hep duyarlı olmaya çalıştım. Özellikle engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalyeye çok ihtiyaçları olduğunu farkındayım. Bende onların dileklerini gerçekleştirip birazda olsa onları mutlu etmek istedim” dedi.