DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-06-2022 17:01   Güncelleme : 20-06-2022 17:01

Suudi Arabistan'ın hac planı belli oldu

Suudi Arabistan Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Haram İşleri Başkanlığı, bu yıl hac ibadetini yapacaklar için tüm hazırlıkların tamamlandığını duyurdu. Açıklamada bu yıl hacı adaylarını 10 binden fazla personelin karşılayacağı bildirildi.

Suudi Arabistan'ın hac planı belli oldu

Suudi Arabistan'da hac işleriyle ilgilenen Mescid- i Nebevi ve Mescid-i Haram İşleri Başkanı ve Kâbe İmamı Şeyh Abdulrahman Al-Sudeys, Arabistan Hac ve Umre Bakanı Tevfik Al-Rabiah’ın katıldığı toplantıda, bu yılki hac planını açıkladı.

Sudeys, bu yıl yapılan hac ibadeti planının şu ana kadarki en büyük operasyonel plan olduğunu belirterek, hac ibadetini yapacaklar için 10 binden fazla personelin çalışacağını bildirdi.

hac-alani.png

KÂBE VE ÇEVRESİ TAVAF İÇİN HAZIR

Sudeys, Kral Abdülaziz Kapısı, Kral Fahd Kapısı ve Bab Al-Selam Kapısı’nı hacıların ve ziyaretçilerin girişi için tahsis edildiğini söyleyerek, Kabe’nin çevresinin yalnızca hacıların tavaf etmeleri için ayrıldığını belirtti.

Yaşlı ve engelliler için 2 bin elektrikli aracın da hazırlandığını belirten Sudeys, Arafa hutbesinin 10 farklı dile çevrileceğini açıkladı.