DÜNYA
Giriş Tarihi : 02-08-2022 13:04   Güncelleme : 02-08-2022 13:04

Sosyal medyanın gündeminde! ‘Güzel kadınlar, ucuz gaz için…’

Sosyal medyada kısa sürede yayılan ve 'Rusya'ya taşınma zamanı' ismi taşıyan video kısa sürede gündem oldu. Kremlin yönetimi tarafından yayılıp yayılmadığı henüz bilinmeyen videoda, Rusya'yı güzel göstermek için 'Güzel kızlar ve ucuz gaz için gelin' gibi ifadeler de tepki çekti.

Sosyal medyanın gündeminde! ‘Güzel kadınlar, ucuz gaz için…’

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde beşinci ay geride kalırken, Rusya’ya yönelik yaptırımlar ülkede turizmin kan kaybetmesine neden oldu. Bunun üzerine Rusya’da yayımlanan yeni bir video ile tüm dünyadan insanlar ülkeye davet edildi. Video kısa sürede sosyal medyada gündem olurken, hiciv mi yoksa gerçek mi olup olmadığı anlaşılamadı.

Yayımlanan ‘Rusya’ya taşınma zamanı’ isimli videoda, kulağa komik gelen seslendirmenin yanında ‘Rusya’ya gelmek için verilen öneriler’ de alay konusu oldu. Birçok kişi videonun gerçek mi yoksa parodi mi olduğunu tartışmak için sosyal medyaya başvurdu.

BÜYÜKELÇİLİK DE YAYINLADI

Rusya’nın İspanya Büyükelçiliği, videonun başlıklarıyla 53 saniyelik klibini sosyal medya hesabından yayınladı.

Ancak videonun Kremlin tarafından yayılıp yayılmadığı henüz bilinmiyor.

Rusya’ya taşınma nedeni olarak; ‘Güzel yemekler, güzel kızlar, önemli tarih, eşsiz mimari ve ucuz gaz, elektrik ve su’ gösteriliyor. Klip, ‘Rusya’ya taşınma zamanı’ yazısının ardından, bir hatırlatma ile sona eriyor: ‘Gecikmeyin… kış geliyor’

Özellikle videoda yer alan ‘güzel kız’ ifadesi sosyal medyada tepki çekti. Birçok kişi, kadınların kampanya dahilinde kullanılmasına tepki gösterirken, bazı kişiler videonun ‘alay etmek’ için yayınlandığını ciddiye alınmaması gerektiğini öne sürdü.

Ancak çekimlere bakıldığında ve ülkedeki son durum ele alındığında videonun gerçek olabileceği ihtimali de bulunuyor…(Sözcü)