BURSA
Giriş Tarihi : 21-06-2022 11:01   Güncelleme : 21-06-2022 11:01

Resital rüzgar gibi geçti

Özel Sinem Bale Okulu öğrencilerinin 2021-2022 Eğitim dönemi yılsonu bale resitali 15 Haziran tarihlerinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Sinem Zirek’in imzasını taşıyan resitalde öğrenciler pırıltılı kostümleri içinde uçuşan kelebekler gibiydi.

Resital rüzgar gibi geçti

Özkan YILDIRIM/ ÖZEL HABER

Sinem Zirek’in imzasını gördüğümüz koreografilerle sahneye çıkan öğrenciler, renkli ve pırıltılı kostümleri içinde uçuşan kelebekler gibiydi. Bale resitalinin, öğrencilerin bir yıllık çalışmaları sonucu hazırlandığını söyleyen Sinem Zirek, öğrencilerin bu hazırlık süresince büyük özen ve özveri gösterdiklerini anlattı.  Tüm öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen gecede Giselle, Paquita gibi orijinal bale eserlerinin de bulunduğu Klasik Bale, Modern Bale ve Modern Dans olmak üzere 30 farklı dans sahneye uyarlandı.

 ORİJİNAL BALE ESERLERİ EŞLİĞİNDE

Resital birinci perdede yardımcı bale öğretmenleri ve ileri dönem öğrencilerinin mükemmel performansıyla başyapıtlardan biri olan “Giselle” İle başladı. Resital sonrasında orta dönem öğrencilerinin klasik ve mezun öğrenciler ve ileri dönem öğrencilerinin gösterime koymuş oldukları “Before You Fall” ile devam etti. Bale yardımcı öğretmeni Doğa Günhan’ın  “Kuğunun Ölümü”nü sahnelenmesinin ardından koreografisini Sinem Zirek’in yaptığı Doğa Günhan, Miray Ok, İrem Melik, Umay Nisa Bebek, İrem Katana, Beren İdil Eroğlu'nun danslarına temel dönem öğrencileri çocuklarımızın eşliğinde sunulan “Kadına Şiddet” adındaki gösteri seyircilerden büyük alkış aldı. Böylelikle resitalin ilk perdesi tamamlanmış oldu. Kısa bir aradan sonra geçilen ikinci perde orta dönem öğrencilerinin mükemmel performansıyla “Paquita” sahnelendi. Sonrasında birbirinden güzel performanslar neticesinde temel dönem öğrencilerinin miniklerin birbirinden renkli güzel dansları ailelerinden ve basın mensuplarından yoğun alkış aldı. Kapanışa yakın yine birbirinden güzel ve değişik ritimlerle Özel Sinem Bale Okulu öğrencileri en küçüklerinden en büyüklerine hatta mezun öğrencilere kadar birbirinden farklı güzel 9 dansı sahnelediler. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar hiçbir zaman heyecanın ve performansın azalmadığı resital gece yarısının ilk saatlerine kadar sürdü.

MEZUNİYET BELGELERİ VERİLDİ

Gösterilerden sonra finalde Özel Sinem Bale Okulu Kurucusu Sanatçı, Eğitmen Sinem Zirek ve bale öğretmeni Tümay Ergin Kardemir 3-4 yaşlarından itibaren baleye başlayarak bugünlere gelme başarısı yakalayan ve mezun olan genç kızlarımız Miray Ok, Doğa Günhan, İrem Katana, Umay Nisa Bebek, Doğa Sezgin, Gökçe Toker, Beren İdil Eroğlu, Müge Kırmız, Öykü Koç, İpek Akman, Hilal İğdeli ve İrem Melik’e mezuniyet belgelerini verdi. Bu esnada belgelerini alan kızlarımızın sevinç gözyaşları objektiflerimizden kaçmadı. Resital öncesi bu yoğunlukta mikrofonumuzu uzattığımız Özel Sinem Bale Okulu Kurucusu, değerli sanatçı Sinem Zirek, gece ile ilgili duygu ve düşüncelerini bizlerle paylaşarak şunları söyledi;

‘BİR YILIN EMEĞİ VAR BURADA’

Çok çalışıldı, büyük emekler verildi, gelen konuklarımızın alkışlarıyla bizlere ışık tutacaklarına inanıyorum.

TEKRAR BİR ARAYA GELMEK ÜZERE

Bizler de bu güzel geceyi organize eden koreografik performansı ile gecenin sunum aşamasına gelmesinde büyük pay sahibi olan Özel Sinem Bale Okulu Kurucusu Sinem Zirek ve ekibine teşekkür ediyor. Gelecek yıl kaldığımız yerden devam etmek üzere tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın demek istiyorum.

 İletişim Bilgileri;

Beşevler Mahallesi,

 Yıldırım Caddesi,

 Çağrışım Sokak No:319-B

Mail:sinembale@gmail.com

Tel: 0 224  441  21 53

0 507 622 27 77

Nilüfer/BURSA

 "Resitalin finalinde minikler Okul Kurucusu eğitmen Sinem Zirek ile coşku doluydular"

  "Güzel gösteriler salonu hınca hınç dolduran konuklardan bol bol alkış aldı"

"Mezunlar resitalin sonunda mezuniyet belgelerini alırken"

FOTO.4  "Resital renkli görüntüler eşliğinde son buldu"