GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-08-2022 16:40   Güncelleme : 03-08-2022 16:40

Putin'in sevgilisi hedefte!

ABD, Putin'in kız arkadaşı olduğu iddia edilen Alina Kabaeva'yı da yaptırım listesine aldı. Kabaeva, Britanya’da da yaptırım listesine alınmıştı.

Putin'in sevgilisi hedefte!

ABD Hazine Bakanlığı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kız arkadaşı olduğu iddia edilen ritmik jimnastikçi Alina Kabaeva’yı da yaptırım listesine aldı.

The Guardian’da yer alan habere göre, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin ABD’deki varlıkları doldurulanlar listesine Rusya lideri Putin’in kız arkadaşı olduğu iddia edilen 39 yaşındaki Alina Kabaeva da girdi.

Beyaz Saray, geçen aylarda eski ritmik jimnastikçi Kabaeva’nın da yaptırım listesine gireceğine işaret etmişti. Kabaeva, Britanya’da da yaptırım listesine alınmıştı. Kremlin daha önce Rusya liderinin Kabaeva ile bir ilişkisi olduğunu yalanlamıştı. Ancak bazı yayımlanan raporlar, Kabaeva’nın Putin’in birkaç çocuğunun annesi olduğunu iddia ediyor.

Özbekistanlı Kabaeva, 2004 Olimpiyatları’nda altın madlaya kazanmıştı. Rusya'nın ABD'de başlattığı savaştan bu yana Batı ülkeleri, Rus lideri ve yakın çevresini yaptırım listesine alıyor. (T24)