KADIN-YAŞAM
Giriş Tarihi : 09-05-2022 12:55   Güncelleme : 09-05-2022 12:55

Parfümü vücudunuza hapsettiren noktalar

Parfüm kokusunun kalıcılığını artırmanın püf noktaları var. Bunlardan ilki parfümü nabız noktasına sıkmak. Peki parfümü teninizde hissetmek için ne zaman sıkmalı? İşte detaylar...

Parfümü vücudunuza hapsettiren noktalar

Parfüm sıkmak insanı daha iyi hissettiriyor. Peki parfümün kalıcılığı nasıl artırılır? İşte cevabı...

NEMLİ CİLT

Parfümü sıktığınız noktalar kadar vücudunuzun nem durumu da çok önemli bir husus. Nemlendirilmiş ciltte kokular daha kalıcı olur. Kokular nemli cilde daha sıkı yapıştığı için gün boyunca sevdiğiniz parfümün kokusunu üstünüzde taşımanız mümkün.

DUŞ SONRASI

Duştan sonra gözenekler açılır. Bu sebeple parfüm uygulamak için çok doğru bir zamandır. Ayrıca parfümü mutlaka temiz bir vücuda sıkmalısınız. Aksi taktirde parfümle karışık kötü bir koku yayabilirsiniz aman dikkat! Hem kendiniz hem başkaları için bu noktaya dikkat edin.

NABIZ NOKTASI

Çoğu insan parfüm kokusunun kalıcı olmamasından şikayet eder. Beğenerek aldığımız çoğu parfüm ne yazık ki aşırı pahalı bir markaya ait değilse kokusu hemen dağılıyor. E haliyle bu dönemde aşırı pahalı parfümlere elimiz gidemiyor. Peki ne yapmalı? Dediğinizi duyar gibiyim. Cevap veriyorum: Parfümünüzü nabız noktalarına sıkın. Örneğin; bileklerin içi, boynunuz, kulak arkanız... Nabız noktaları sıcak olduğu için radyatöre benzetilir ve kokuyu yaymaya yardımcı olur.