BURSA
Giriş Tarihi : 19-08-2021 09:02   Güncelleme : 19-08-2021 09:02

Ongurların mutlu günü

Tekstil sektörünün önemli ismi Behçet Ongur geçtiğimiz hafta sonu biricik kızı Rümeysa Ongur'u muhteşem bir düğün töreniyle Sezgin Ongur'la evlendirdi.

Ongurların mutlu günü

Mustafa TANITAN

Yıllar önce ekonomik koşullar yüzünden doğduğu Muş'u terk ederek Bursa ya yerleşen ve burada kurduğu tekstil fabrikasında üç yüz kişiyi istihdam eden ve memleketi Muş da bin kişinin istihdam edileceği tekstil fabrikası açma projelerinin de hayata geçirmeyi planlayan girişimci iş insanı Behçet Ongur'la kına ve düğünlerinin yapıldığı Otosansit Atalay Grup Düğün Salonları'nda bir söyleşide bulunduk.

ÖNCE KINA SONRA DÜĞÜN

Geçtiğimiz cuma gecesi Rümeysa-Sezgin Ongur çiftinin kına eğlencesi cumartesi günü ise düğün törenleri gerçekleştirdi. Yöre sanatçıların sahne aldığı ve seslendirdiği hareketli türküleriyle saatlerce halayların çekildiği her iki mutluluk içeren eğlenceye bir çok siyaset hemşeri akraba ve iş insanı katıldı. Düğün sahibi Sanayici girişimci İş İnsanı Behçet Ongur coşku içinde cereyan eden düğün töreninde yaptığı konuşmada "İstanbul, İzmir, Ankara ve çevre illerden gelerek bizim bu mutlu günümüzü paylaşan akraba, dostlarım ve Muşlu hemşerilerime huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Ben buradan gelin kızım ve  damat oğluma evlilik müessesinin kutsal bir müessese olduğunu birbirinize saygı, sevgi ve hoşgörü çerçevesinde hareket etmeniz ve de Devletine,  Milletine,  Bayrağına ve Ülkesine hayırlı evlatlar yetiştirmeniz ve de sağlıklı, mutlu bir ömür geçirmeniz dileklerin de bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

Ongur çifti balayı için Antalya'yı tercih etti.