MAGAZİN
Giriş Tarihi : 29-09-2020 02:17   Güncelleme : 29-09-2020 02:30

Oğuz Saraç rap müziğe ‘2Dokuz’la döndü

Bursa’nın rap geçmişinde iz bırakan, verdiği 10 yıllık aranın ardından mikrofonu tekrardan eline alan Oğuz Saraç, 2Dokuz isimli parçasıyla tekrardan sahnelerde… 

Oğuz Saraç rap müziğe ‘2Dokuz’la döndü

Erkan ŞEN
Rap müziğe 10 yıl kadar ara veren Oğuz Saraç, ‘2Dokuz’ isimli parçasıyla piyasaya bomba gibi dönüyor. Geçmişte birçok projeye imza atan Saraç, bundan sonraki süreç için ise oldukça umutlu. “Bir noktada müziğe 'es' vermem gerekti ve yaklaşık 10 senelik bir ara verdim. Yıllar sonra bir gün eski dostlarımın aracılığıyla bir proje yaptık ve bu projemizin ismini de 2Dokuz koyarak geri döndük” diyerek açıklamalarına başlayan Saraç, müziğin hayatının her anında olduğunun altını çizerek, şu değerlendirmeyi yaptı: “Müzik benim için ticari bir faktör asla olmadı, olacağını da düşünmüyorum. Müzik ruhun gıdası derler, anladım ki Rap benim parçam olmuş; ne yapmak istediğim konusundaki emin olduğum tek şey geleceğime dair güzel anılar birikmek olduğu.”


BU ŞARKININ ANLAMI ÇOK BÜYÜK
Dün Netd’de yayınlanan klibi hakkında da fikirlerini belirten başarılı sanatçı, “Klibimizi çektik. Çok güzel oldu bizim için de harcanan zaman… Klibin anlattıklarını çok farklı yaşayarak çekmeye çalıştık. Sağ olsunlar Mesut (Madonlyone), Enes (ensdyoart) ve Ömer Faruk klibin çekim - montaj aşamasında çok emek harcadılar; haklarını helal etsinler. Bence ne demek istediğimizi takipçilerimiz izledikleri klibin son saniyelerine doğru çok daha net anlayacaktır. 2Dokuz bizde çok derin bir yara çünkü... 09.02.2009, babamın aramızdan ayrılışı. Nur İçinde Yatsın! Emeğimizi gördüyse eğer, umarım beğenmiştir” ifadelerini kullandı.

 

 

KLİBE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ