BURSA
Giriş Tarihi : 18-09-2021 00:51   Güncelleme : 18-09-2021 00:51

Öğrenciler mutlu çantalar dolu olsun’

Sadece sokak hayvanlarını ve doğayı korumak için kurulan bir dernek olan Fesleğenpati Derneği, şimdi de başlattığı ‘Öğrenciler mutlu, çantalar dolu olsun’ projesiyle çocukların yüzünü güldürmeyi başardı.

Öğrenciler mutlu çantalar dolu olsun’

Özlem ATAÇ

Fesleğenpati Derneği, sokak hayvanlarını ve doğayı korumak için kurulan bir dernek olsa da 6 aylık süreçte elinden geldiğince şehir içi ve şehir dışı ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Fesleğenpati Derneği tarafından başlatılan ‘Öğrenciler mutlu, çantalar dolu olsun’ projesiyle başlattığı yardımlar, çocuklara kısa sürede ulaştırıldı. Dernek Başkanı Furkan Cinoğlu, “ Özel günlerde çocuklarımızın yüzünü güldürmek, ihtiyaç sahibi ailelere uzanan bir el olmak, ülkemizde yaşanan üzücü olayların merkezlerinde mağdur olan vatandaşlarım yaralarını sarmak için canla başla çalıştık. Uzun bir pandemi döneminden sonra açılan okullar çocukları mutlu etse de maalesef pandemiyle duran tek şey okullar değildi. Belirli yerlerde maddi sıkıntılar çeken ailelerin çocuklarına yardım etmek için Fesleğenpati ekibi olarak çalışmalara başladık. ”Öğrenciler mutlu, çantalar dolu olsun” projesiyle başlattığımız yardımlar gerek derneğimizin aktif gönüllü grubu gerek üyelerimiz ile çok kısa bir sürede toplandı ve çocuklarımıza kısa sürede ulaştırıldı” dedi.

ONLARIN GÖZÜNDEKİ IŞILTININ BİR PARÇASI OLMAK

“Yaptığımız yardımlarda içerik olarak kaleminden tutun da resim defterine kadar temel kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık” diyen Cinoğlu, “Okul, köy olarak çok göç alan bir yerde olmasına rağmen bir sürü geleceği parlak ve umut dolu çocuklarla doluydu. Hayvan sevgisine de sahip bir sürü öğrenciyle karşılaşmamız Fesleğenpati olarak bizi çok mutlu etti. Öğretmenlerin ve müdür yardımcısının ilgisi ve konuk severliği de ayrıca çok güzeldi. Okulda baktıkları köpekleri içinde yol boyunca gördüğümüz hayvanları da beslemeyi ihmal etmedik. Bu güzel günde bir sürü özel, kibar ve okuma hevesi içinde olan çocuklarla tanışıp onların gözündeki ışıltının bir parçası olmak, eğitime destek çıkan abilerinin ablalarının olduğunu hatırlatmak Fesleğen Pati ailesi için en özel anlardan biriydi. Fesleğenpati ailesi olarak yanımızda olan bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Her şeyin sevgiyle başladığı bir dünya oluşturmak umuduyla” diye konuştu.