BURSA
Giriş Tarihi : 30-07-2021 08:34   Güncelleme : 30-07-2021 08:39

O şimdi asker

Aslen Konyalı olan iş insanı Metin Mevlit Şimşek oğlunu askere yolladı. Korona tedbirlerine dikkat edilerek gerçekleştirilen asker uğurlama töreninde duygu dolu anlar yaşandı.  

O şimdi asker

Mustafa TANITAN – Ufuk IRGAŞ

Nilüfer’de bulunan Konak Mahallesi’ne bağlı Yıldırım Caddesi / Baruthane Çıkmazı’ndaki Akdeniz Apartmanı önünde önceki gün asker uğurlaması etkinliği düzenlendi. Aslen Konyalı olan Yusufoğulları çatı oluk sistemleri sahibi sanayici iş insanı Metin Mevlit Şimşek'in düzenlediği etkinliğe Bursa'da isim yapmış sahne sanatçıları da katılarak etkinliği şölene çevirdiler.

KONYA SOFRASI KURULDU

Etkinlik öncesinde Konya mutfağının zengin menü çeşitleri davetlilere ikram edildi. Asker babası Metin Mevlit Şimşek ikramda yaptığı konuşmada, "Çeşitli sebepler yüzünden yıllar öncesinden doğduğumuz toprakları terk ederek Bursa'ya göç edip yerleşen Şimşek ailesinin bir ferdi olarak, vatan borcu namus borcu düsturu ile büyük oğlum Yusuf askerlik görevini ifa etti. Şimdi de küçük oğlumu askere göndereceğim. Kanları ve canlarını feda ederek bu cennet vatanı bize emanet eden ve Bursa’dan sonra Çanakkale’de en fazla şehit veren Konyalı Mevlana torunları olarak bugün de vatanımız için canımızı seve seve vermeye yemin ettik. Ben buradan askere gidecek oğlum Enes'ime ‘Güle güle git, güle güle gel oğlum; sayılı günler çabuk geçer’ demek istiyorum. Ayrıca davetimize katılarak bizlere unutamayacağımız bir uğurlama şenliği düzenleyen sanatçı dostlarıma da teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız" ifadelerini kullandı.

ŞENLİĞİ DUYAN GELDİ

Sosyal medyayı çok iyi kullanan ve bu yüzden de iş ve sanat dünyasından birçok ortak arkadaşları bulunan, yıllarca Bursa ekonomisine katkıda bulunan Metin Mevlit Şimşek'in asker eğlencesi programına dağ yöresinin aranılan sanatçısı Ömer Aniş, bağlamacı Şaban Öz, Müfit Beyazıtlı, Selma Yavuz, Tevfik Kaya, Toprak, Kutlu Kaya, Türköz ve sihirbaz Abduri de sahne alarak, gerçekleştirdikleri konserle semt sakinlerine unutamayacakları bir program sundular. Gece geç saatlerde sona eren etkinliğin ardından Enes Şimşek dualarla Kütahya’daki acemi birliğine uğurlandı.