BURSA
Giriş Tarihi : 11-09-2021 09:44   Güncelleme : 11-09-2021 09:44

Notolar engel tanımadı

Engelli vatandaşlarla gönül köprüsü kuran ‘Limak Enerji Engelsiz Müzik Korosu’ 17. konseriyle Bursalı dinleyicilerle buluştu. Sosyal sorumluluk kapsamında ses getiren ve fırsat verildiğinde her engelin aşılabileceğini gösteren Limak Enerji, bu anlamda elini taşın altına koydu.

Notolar engel tanımadı

Gülin ÖZDEMİR

Enerji sektörünün öncü şirketlerinden ‘Limak Enerji Engelsiz Müzik Korosu' Bursalı dinleyicilerle buluştu. Bursa Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda konser veren, engelli vatandaşlara destek olmak amacıyla farklı yörelere ait Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eserlerini seslendiren koroda duygulu anlar yaşandı. ‘Notalar Engel Tanımaz’ diyerek yola çıkan koronun şefliğini Ümit Akkuş üstlendi. Farklı ezgilerle gönülleri fetheden koro her engelin aşılabileceğini gösterir nitelikte… Konserde engelli bireylerinde arasında bulunduğu 25 kişilik ekip sahne aldı. Engelsiz Müzik Korosu konserine; Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Uludağ Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Gökay Fatih Danacı, Bursa Kent Konseyi Başkanı Şevket Orhan, protokol üyeleri ve basın temsilcilerinin yanı sıra engelli bireyler, aileleri ve Limak Enerji çalışanları katıldı.

İSTERSEK AŞILAMAYACAK HİÇBİR ENGEL YOK

Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Müziğin birleştiriciliğinden gücünü alan Engelsiz Müzik Koromuz, bu geceki konseri ile müzikseverlerle buluştu. Pandemi şartlarını da göz önüne alarak çok güzel bir açık hava konseri gerçekleştirdik. Koromuz konserimizde farklı yörelerden pek çok ezgiyi seslendirdi. Engelli dostlarımızın sosyal yaşamda moral ve motivasyonlarını artırmak ve sosyal hayatın içinde yer almaları için biraz da olsa katkı sağlamak bizim için çok kıymetli. Konserlerimizle engellere rağmen neleri aşabileceklerini ve neleri başarabileceklerini gösteriyor, bu konuda farkındalık yaratmak istiyoruz. Engelleri müzikle aşan pek çok koristimizden de göreceğiniz gibi, eğer istersek aşılamayacak hiçbir engel yok, işte biz de bunu göstermek istiyoruz” dedi.