TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 24-06-2022 16:34   Güncelleme : 24-06-2022 16:34

Netflix'te reklamlı abonelik dönemi!

Dizi-film platformu Netflix CEO'su Ted Sarandos, Netflix'i reklamlı abonelik sistemine geçireceklerini açıkladı. Bu sayede izleyiciler Netflix içeriklerini daha ucuza ancak reklamlı bir şekilde izleyebilecek.

Netflix'te reklamlı abonelik dönemi!

Cannes Lions reklamcılık festivalinde açıklamalarda bulunan Netflix CEO'su Ted Sarandos, Netflix'e reklamlı abonelik sistemi getireceklerini duyurdu. Sarandos, "Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceği' diyen kişiler için bir reklam paketi ekliyoruz" dedi.

Bu paket, kullanıcıların Netflix içeriklerini daha ucuza ancak reklamlı bir şekilde izlemelerini sağlayacak. Yeni Netflix paketinin ise ne zaman kullanılacağı henüz bilinmiyor.

BİR REKLAM KATMANI EKLEYECEĞİZ

Reklam kararı hakkında konuşan Sarandos, şu ifadeleri kullandı:

"'Netflix benim için çok pahalı ve reklam olmasını umursamıyorum" diyen büyük bir müşteri bölümünü masadan kaldırmıştık. Bir reklam katmanı ekliyoruz; bugün bildiğiniz gibi Netflix'te reklam göstermiyoruz. 'Daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklamları izleyeceğim' diyen kişiler için bir reklam paketi ekliyoruz.”

Geçtiğimiz aylarda, yıllar sonra ilk kez abone kaybeden Netflix, bunun ardından bazı köklü değişikliklere imza atmaya başlamıştı. Şirket, değişiklikler kapsamında birçok yapımı platformdan kaldırdı, projelerini iptal etti ve şirket içi politikasını değiştirdi.