DÜNYA
Giriş Tarihi : 09-05-2022 16:27   Güncelleme : 09-05-2022 16:27

Nazarbayev aylar sonra ilk kez konuştu

Kazakistan'ın kurucu cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, aylar sonra bir mesaj yayımladı. 9 Mayıs Zafer Günü'nü kutlayan Nazarbayev, zaferde emeği geçen kahraman dedelere bakmakla yükümlü olduklarını söyledi.

Nazarbayev aylar sonra ilk kez konuştu

Kazakistan Cumhuriyeti'nin kurucusu ve 'Elbaşısı' Nursultan Nursultan Äbişulı Nazarbayev, II. Dünya Savaşı'nda Nazilerin mağlup edilmesi nedeniyle kutlanan 9 Mayıs Zafer Günü'de bir mesaj yayımladı.

Halkın Zafer Günü'nü kutlayan Nazarbayev, kazakistan.kz'nin haberine göre, büyük fedakarlıklar sonucu kazanılan bu zafere emeği geçen kahraman dedelere bu neslin bakmakla yükümlü olduğunu kaydetti.

GÜÇ VE İTİBAR KAYBI UĞRADI

Kazakistan'da yıl başında başlayan protestolarda büyük tepki toplayan ve ailesi hakkındaki yolsuzluk suçlamalarıyla anılan Nazarbayev, büyük güç ve itibar kaybına uğramıştı.

En son Rusya'nın Kazakistan'daki protestoculara yaptığı sert müdahalenin ardından konuşan Nazarbayev, protestolar için ise "Saldırılar ülkenin bütünlüğünü yok etmek için yapılan bir organizasyondur" ifadelerini kullanmasıyla tepki toplamıştı.