BURSA
Giriş Tarihi : 24-07-2021 10:05   Güncelleme : 24-07-2021 10:05

Mutluluk ‘Saat’i

Son yıllarda isminden sıkça söz ettiren Bursa Çanakkaleliler Derneği Genel Sekreteri Hidayet Saat, oğlu Mert Saat'i Seren Güler'le evlendirdi.

Mutluluk ‘Saat’i

Ufuk IRGAŞ - Mustafa TANITAN

Bursa Çanakkaleliler Derneği Genel Sekreteri Hidayet Saat, Fatih Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen muhteşem bir düğün töreniyle büyük oğlu Mert Saat'i, Seren Güler'le evlendirdi. Naim Süleymanoğlu’na benzerliği yüzünden Küçük Dev adam lakabıyla da tanınan Hidayet Saat'in düğün davetine; yakınları, iş arkadaşları ve çok sayıda Çanakkaleli hemşehrisi katıldı.

DAVETLİLER SALONA SIĞMADI

Salonun tıka basa dolduğu ve içerde yer bulamayanların bahçeyi tercih ettikleri Seren-Mert Saat çiftinin danslarıyla başlayan düğün, pasta kesimi ve ikramı ile devam etti. Damat ve gelin taraflarının takı merasiminde ise uzun kuyruklar oluşturuldu. AK Parti Bursa Milletvekili, başbakan eski yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile belediye başkanlarının tebrik telgrafları gönderdiği düğünde Hidayet Saat yaptığı konuşmada, “252 bin şehit verdiğimiz, ‘Çanakkale geçilmez’ diyerek kanları ve canlarını feda eden Atalarımızın torunlarından biri olan Hidayet Saat olarak, sizlerin kıymetli dakikalarınızı aldığım için hepinizden özür dileyerek konuşmama başlamak istiyorum. Daha önceleri gerçekleştirmek istediğimiz düğünümüzü Korona yüzünden bu güne ertelemek zorunda kaldık. Yasakların kalkmasının ardından oğlum Mert ile kızım dediğim gelinimiz Seren'in düğün törenlerini kutlamak için bu akşam burada bir araya geldik. Ben öncelikli olarak davetimize katılarak destekte bulunan akrabalarım, hemşerilerim, iş arkadaşlarım ile davetlilerime teşekkür etmek istiyorum. Yüce Rabbim Eşim Münevverle bana mutlu evliliğimizde iki erkek evlat verdi. Büyük Oğlum Mert'i Bu akşam burada gerçekleştirilecek düğünün ardından Dünya evine uğurlayacağız. Ben buradan oğlum ve gelinime evlilik müessesesinin kutsal bir müessese olduğunu hatırlatıyor ve karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde sağlıklı ve mutlu uzun bir ömür diliyorum. Ayrıca devletimizi, milletimizi, bayrağımızı ve vatanımızı seven, gerekirse bu uğurda canını dahi feda edebilecek evlatlar yetiştirmenizi yüce Allah’ta niyaz ediyor, tekrardan mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.