BURSA
Giriş Tarihi : 06-07-2021 09:26   Güncelleme : 06-07-2021 09:26

Mutlaka araştırın

Bursa’mızdan olduğu kadar çevre illerden, tüm Türkiye'den,  hatta ve hatta yurtdışından bile gelen hastaları olan ünlü Masör  Hamit Göksu ile Orhangazi'ye bağlı Sölöz Mahallesi'ndeki Masaj Salonu’nda bu sektör üzerine merak edilen tüm soruları sorduğumuz kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

Mutlaka araştırın

Özkan YILDIRIM

Hamit Bey öncelikle  bizleri, ekibimizi Sölöz’deki salonunuzda konuk edip misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Hamit Göksu kimdir? İsterseniz sizi  tanıyarak röportajımıza başlayalım ,sonrasında elbette sorularımız da olacak.

DİLE KOLAY 21 YIL OLDU

Bizlere, öncelikle böylesine güzel bir fırsat tanımış olduğunuz için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. 1977 doğumluyum, baba tarafından Yugoslav, anne tarafından Selanik göçmeniyiz. Bu adreste 6 senedir hizmet vermekteyiz. Fakat  asıl bu işte tecrübe kazanma olayım bundan 20-21 sene  öncesine gidiyor. Reklam olmasın  diye ismini vermek istemiyorum 15 sene  değerli hocamızın yanında yardımcılık yaptım günümün 8 saati buradaydım. 15 yılın sonunda da 6 yıldır dediğim gibi buradayım. Sonuçta Modern tıbbımız var, öncelikle çaresini hastalarımızın doktorlarda aramasını istiyoruz. Orada herhangi bir netice alınmazsa sonrasında bize gelebileceklerini söylüyoruz. Af edersin maalesef üç kuruş para alacağım diye bazı kişiler işi iyice abartmışlar. Boyundan bağlıyorlar bacaklarından asıyorlar vesaire buna benzer bazı uygulamalar yapıyorlar, bunları biz kesinlikle tasvip etmiyoruz , bunlar bizi çok kötü lekeliyor.

Ben  Milli Eğitim onaylı resmi bir masörüm, ben belgemi bir de gerçekten hak ederek aldım, kursuma  bizzat katılım göstererek aldım. Uzaktan online vesaire değil. Dersleri kaçırmak gibi bir lüksümüz de yoktu çünkü burada bir insan sağlığıyla uğraşıyoruz.

Hamit Bey isterseniz yavaş yavaş okuyucularımızın merak ederek bize gönderdikleri  sorulara geçelim. En çok hangi vakalarda tedavi oranınız yüksek oluyor diye soruyor bir okuyucumuz?

BOYUN FITIĞINDA YÜZDE YÜZE YAKIN BİR BAŞARI ORANIM VAR

Boyun fıtığında hiç fire vermiyorum diyebilirim. Yüzde yüze yakın bir başarı oranımız var. Boyun fıtığı herkes de var. Hemen hemen  doktorların klasik olarak söyledikleri boyun düzleşmesi. Günde 20 kere duyuyorum bu kelimeyi  boyun düzleşmesini. Aslında birçok şey yel almaktan, rüzgar almaktan meydana geliyor. Onun bu güzel mesaj tekniğini bildikten sonra bu tek seansta çözülen bir şey. Ülkemizde insanlarımız  için  mutlaka hastanelerde masörler tarafından masaj hizmetinin verilmesi lazım.

Mesela buraya battaniye ile 7-8 kişinin taşıdığı hastalar geliyor. Kıpırdadığı an ağrısından dolayı ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Mesela kalkıp yürüyün dediğimde dalga mı geçiyorsun nasıl kalkayım diyorlar. Ama birden kalkıyorlar gerçekten değişikliği fark ediyorlar bizim elimizde bir mucize yok , sihir yok bu işin bir tekniği var. Bu herkese de öğretilebilir aslında.

HALKA HİZMET EN KUTSAL VAZİFE

Bir okuyucumuz da niçin Bursa merkezde değilsiniz diye soruyor Hamit Bey?

Bursa merkezde olsaydık, tabii ki olur fakat  Sölöz ortak bir yer. Adapazarı'ndan, Kocaeli'nden, İstanbul'dan, Bursa'dan, Bilecik'ten gelenler içinde tamamen ortak bir nokta. Aynı zamanda adres tarifi ile  ilgili hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Orhangazi ilçesi Sölöz Mahallesi dendiğinde bitiyor anlamış oluyorlar. Burasını  değişik bir hafta sonu tatili gibi de düşünebilirsiniz, hem değişik bir çevre görmüş oluyorlar , doğal güzellikler yemyeşil bir doğa  sonrasında işte gelip hem de sağlık ve acısından derman arıyorlar.

  *** Kaç seans sonunda sağlığına kavuşabiliyorlar diye bir soru var ayrıca?

2 VE  3. SEANSLARDA KESİNLİKLE ÜCRET YOK..!!

En önemli durum erken gelmeleri, hani biraz önce söylemiştim ya battaniye ile falan gelenler onlar en kolay. 3 seansta falan gelmeleri gerekebilen durumlar oluyor. Sonuçta ben bir masörüm, doktor gibi bir ücret talep edemem bizim odamızın belirlemiş olduğu sonuçta bir fiyat tarifesi var.150 TL masaj ücreti. 2 ya da 3 seans gelmeleri durumunda ekstradan bir ücret de talep etmiyoruz. Bu da önemli. Maddi anlamda sıkıntı yaşayan ,ihtiyaçsahibi  kişilerden kesinlikle para almıyorum para bizim burada son mesele, ben burada parayı elimle içsem bile para bana geliyor zaten.

Peki bu noktada halkımıza derman arayan insanlara neler tavsiye edersiniz masöre gitmeden önce ne yapsınlar ,nasıl bir yöntem izlesinler?

Vatandaşımız halkımız sağlığına derman arayan insanlarımız ,masöre gitmekten çekinmesinler ama mutlaka internet üzerinden olsun, bu tür yerlere giden gelenlerden olsun bilge edinsinler. Gelen-gidenler  memnun kalmışlar mı? Hizmet standardı nasıl? Davranışlar, hitap, mesleki değerlendirmeleri nasıl  diye bilgi almaya çalışsınlar mutlaka bir ön araştırma yapsınlar. Bu çok önemli. Ondan sonra  işte karar versinler ve o masörden bu masaj hizmetini alsınlar bu çok önemli. Bunu mutlaka dikkate alsınlar önem versinler. Çat kapı hemen gitmesinler, sağlıkları ile ilgili daha fazla sıkıntı yaşamamak için mutlaka iyi bir ön araştırma yapmaları lazım diye düşünüyorum.

TÜRKİYE’DE HASTANELERİMİZDE MASÖR HİZMETİ VERİLMELİ

Gelecekle ilgili planlarınız da neler var acaba Hamit Bey?

Gelecekle ilgili planlarım da neler var az önce bahsettik bu işin  biraz daha Devlet Büyükleri tarafından incelenmesi lazım. Bu iş artık Avrupa'da daha değişik şekilde, yurt dışından da gelen ziyaretçilerimiz var yurt dışından gelenlerden duyduğumuz, Doktorlar Türkiye'de nasıl  Fizik Tedavi veriyorsa Avrupa'daki Doktorlar masaj tedavisi veriyorlarmış. Bunun artık Türkiye'de de  olması lazım. Bugün mesela bir kişi fabrikada  koli kaldırırken kitleniyor hemen  hastaneye gittiğinde MR’a  gönderiliyor, iğne yapılıyor, tedavi etmeye çalışıyorlar ama orada bir masör olsa çok daha kolay olacak.Tedavisisteminin  mutlaka Avrupa’daki gibi uyarlanması lazım. Hastanelerimizde masör hizmetinin  verilmesilazım. Bu çok önemli yeğenim yanımda yardımcı oluyor bana burada 44 yaşındayım 10 sene sonra 54 olacağız O zamanlar elimiz ayağımız tutacak mı bilemeyiz.

PAZARTESİ HARİÇ HER GÜN BURDAYIZ

Yeğenim Erdinç Ersan Bana burada yardımcı oluyor, bu işin en önemli noktası aslında ahlak, ahlaki değerler çok önemli mahremini teslim ediyorsunuz. Hatta  pazar günleri hanımım da yanımda olduğundan hanımlara özellikle bunu hatırlatıyoruz. Yine ben hafta içinde de hizmet veriyorum ama tercih etmek isteyenler pazar günleri hanımımın da olduğu  pazar günü gelebilirler.Haftanın Pazartesi günü hariç her gün buradayız, bazen gece yarıları arayanlar oluyor tabii biz  herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz kesinlikle.Kimseye hizmet etmeme gibi bir anlayışımız yok ama işte bazen bu iyi niyetimizi suistimal edenlerde olabiliyor maalesef. Boyun fıtığı, bel fıtığı, ayak burkulmaları ,parmak çıkıkları, diz kapak kireçlenmeleri, dirsek kireçlenmeleri bunlarla ilgili insanlarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaş sınırlaması olmuyor. Genelde 15-16 yaşından başlayarak 80'li 90'lı yaşlara kadar sıkıntı yaşayan insanlarımız geliyorlar.

SİYASET,SANAT, SPOR, İŞ DÜNYASINDAN BİR ÇOK TANINMIŞ SİMAYA HİZMET VERDİK

Birçok milletvekilimiz var yine buraya  gelip derman  arayan eski futbolcularımızdan var ,yeni futbolcularımızdan da var yine hizmet alan ama işte ben onlara özel olarak gidiyorum bu tür masaj hizmeti veriyorum. Yine siyaset dünyasından olsun, iş dünyasından olsun, sanat dünyasından olsun birçok arkadaşımız, kardeşimiz, dostumuz yine gelerek burada sıhhat buldular. Sağ olsunlar. Tabii 5-6 senem benim burada İnşallah bu ilerleyen süreçte çok daha artacak diye tahmin ediyorum. Son olarak buradan bütün vatandaşlarımıza  84 milyon Türk insanımıza  Orhangazi-Sölöz’densevgilerimi ,saygılarımı göndermek istiyorum ,herkese sağlıklı bir hayat diliyorum ama işte ihtiyaç duyduklarında sıkıntılarına derman aramak isteyen halkımıza da burada hizmet verdiğimizi ayrıca eklemek istiyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.

Bursa'dan çevre illerden bütün Türkiye'den ve hatta yurt dışından bile gelen insanların teveccühüne maruz kalan Hamit Göksu masör arkadaşımızla yapmış olduğumuz röportaj bittikten sonra tam ayrılacağımız sırada  Bilecik-Bakırköy’den gelen Ümit Bey kardeşimiz Boyun fıtığından boyun ağrılarından büyük sıkıntılar yaşadığını ve geçen sene bu dönemle geldikten sonra yapılan seanstan sonra çok güzel bir netice alındığını sağlığına sıhhatine kavuştuğunu söyledi ve bu manada da teyzesinin sıkıntılarından dolayı özel olarak Bilecik Bayırköy’den tekrardan kalkıp  geldiklerini ve inşallah teyzesinin de  kısa zamanda sağlığına sıhhatine kavuşacağını söyledi. Tabii bu tür pozitif yaklaşımlar bu tür güzel sonuçlar neticesinde insanların mutlu olması çok önemli bizde buradan Hamit Bey'e çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres: Sölöz Mahallesi

 Gemlik-İznik Yolu, 16815 Orhangazi / Bursa

(Pazartesi günü hariç her gün açık)

Telefon: 0 537 301 11 98