BURSA
Giriş Tarihi : 02-09-2021 23:57   Güncelleme : 02-09-2021 23:57

Maskesizlikle, mesafesizlikle örneğiz artık! Bize ne oldu?

Türkiye’de korona salgının yayıldığı ilk günden beri ağzından maske, mesafe uyarısını eksik etmeyen sağlık Bakanımız Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada bir kez daha maske ve mesafe uyarısında bulunarak, “Bize ne oldu? Maske, mesafe konusunda birbirimize örnektik” dedi.

Maskesizlikle, mesafesizlikle örneğiz artık! Bize ne oldu?

A gazete olarak biz de İl Sağlık Müdürümüz Fevzi Yavuzyılmaz’a sorduk; ‘Bize ne oldu’. Yavuzyılmaz, Bakan Fahrettin Koca’nın gerekeni söylediğini ifade ederken, “Biz maske, mesafe ve konusunda örnek olurken, şimdi ise maskesizlikle, mesafesizlikle örnek oluyoruz” dedi.

Özlem ATAÇ

Neredeyse 2 yıldır Türkiye koronavirüs salgınıyla mücadele ediyor. Aşılama başladı, kimi aşısını oldu kimi aşı olmam diye diretti ve diretiyor. Bu güne kadar binlerce insanımızı kaybettik ve kaybetmeye de devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın dün yayınladığı verilere göre, yapılan doz sayısı toplam 95 milyon 71 bin 365 olurken, önceki gün açıklanan ‘Günlük Covid-19 Tablosu’ verilerine göre, 23 bin 946 vaka tespit edildi, 290 kişi de hayatını kaybetti. Türkiye’de korona salgının yayıldığı ilk günden beri ağzından maske, mesafe uyarısını eksik etmeyen sağlık Bakanımız Fahrettin Koca dün Twitter hesabından yaptığı açıklamada bir kez daha maske ve mesafe uyarısında bulunarak, “Bize ne oldu? Maske, mesafe konusunda birbirimize örnektik” ifadesini kullandı. Bizde Agazete olarak Bursa İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’a sorduk ‘Bize ne oldu?’…

VATANDAŞIMIZA YOL GÖSTERİYORUZ

Bakan Fahrettin Koca’nın zaten gerekeni söylediğini ifade eden Yavuzyılmaz, “Korona salgınının Türkiye’de başlamasıyla söylemeye başladık; maske, mesafe ve temizlik diye ve söylemeye de devam ediyoruz. Maske, mesafe ve temizliğin yanında günlerdir aşıyı da ekledik. Aşı sırası gelen aşısını olsun dedik. Şu an maske, mesafe ve temizliğin yanında tek silahımız aşı. Biz her zaman gerekeni söylüyoruz ve tabi söylemeye de devam edeceğiz. Vatandaşı eleştirmek yerine yol gösterici olduk olmaya da devam ediyoruz. Sokağa çıktığımızda 180 derece döndüğünüzde bakanımızın söylediklerinin ne kadar haklı sitem olduğunun farkında olursunuz” dedi.

SAĞLIK PERSONELİ İZİN KULLANAMIYOR

“Biz maske, mesafe ve konusunda örnek olurken, şimdi ise maskesizlikle, mesafesizlikle örnek oluyoruz” diyen Yavuzyılmaz, “Biz bu kadar mücadeleyi boşuna mı verdik ve vermeye devam ediyoruz. Sağlık personellerimizin birçoğu izin kullanamadı. Bu yılki izinlerden bahsetmiyorum, geçen yıl bile izin kullanamayan personellerimiz var. Bu mücadeledeki insanlara yardımcı olmamız lazım. O yardımı da bizim için değil kendileri için yapmaları lazım” diye konuştu.

TÜRKİYE OLARAK ÜZÜCÜ SONUÇLAR YAŞIYORUZ

Türkiye olarak üzücü sonuçlar yaşandığını ifade eden Yavuzyılmaz, “Vatandaşlarımızdan beklentimiz tedbirleri yerine getirmeleri, mesafesini koruması, maskesini takması, temizliğine dikkat etmesi ve aşı hakkı olan herkesin aşısını yapması… Şu an üzücü sonuçlar yaşıyoruz. Her gün 250 kişiye yakın kaybımız var” dedi.

DAHA İYİ OLMANIN PEŞİNDEYİZ

Bursa geneline bakıldığında Türkiye paralelinde iyi bir süreç yaşandığını belirten Yavuzyılmaz, “Daha iyi olabilir miyiz? Evet. Biz daha iyi olmanın peşindeyiz. Oransal olarak Bursa’dan daha kötü iller var. Bizden daha iyi iller de var mutlaka ama biz yine iyi illerden biriyiz. Daha iyi olmamak için bir sebep yok. Yasaklar gelmesin istiyoruz. İnsanlar rahatça işine, okuluna gitsin istiyoruz. Bunun içinde alınan tedbirlere uymamız lazım” şeklinde konuştu.