SPOR
Giriş Tarihi : 23-06-2022 12:21   Güncelleme : 23-06-2022 12:21

Maradona’nın doktorları yargılanacak

Futbol efsanesi Maradona'nın ölümüne ilişkin şüpheli durumlar sebebiyle ünlü futbolcunun beyin cerrahı, kişisel doktoru, psikiyatristi, doktor ve hemşireleri hakkında “taksirle adam öldürme” suçlamasıyla dava açılmasına karar verdi.

Maradona’nın doktorları yargılanacak

İki yıl önce kalp krizi geçirerek Buenos Aires’teki evinde, 60 yaşında hayatını kaybeden, futbolun efsane ismi Diego Armando Maradona'nın ölümüyle ilgili soruşturmada, sekiz sağlık çalışanının ihmal suçuyla yargılanmasına karar verildi. Beyninde oluşan kan pıhtısı nedeniyle ameliyat olan ve evinde tedavi gören Arjantinli futbolcunun ölümünün ardından doktorları ve hemşireleri hakkında soruşturma başlatılmıştı.

TEDAVİSİNDE EKSİKLİKLER VAR

Soruşturma kapsamında görüş bildiren tıp heyeti, ünlü futbolcunun tedavisinde eksiklikler olduğunu belirtti. Bunun üzerine mahkeme, Maradona’nın beyin cerrahı, kişisel doktoru, psikiyatristi, doktor ve hemşireleri hakkında “taksirle adam öldürme” suçlamasıyla dava açılmasına karar verdi. Bu kişiler suçlu bulunmaları halinde 25 yıla kadar hapis cezası alabilir.