BURSA
Giriş Tarihi : 01-07-2021 09:15   Güncelleme : 01-07-2021 09:15

Lezzetin son durağı

Yılların getirdiği tecrübeyle adeta Bursa’nın İncisi haline gelen 1.42 Etli Ekmek Konya Sofrası, iştahına düşkün müşterilerin lezzetteki ilk durağı olmuş durumda.

Lezzetin son durağı

Mustafa TANITAN-Ufuk IRGAŞ

Restoran işletmeciliğinde yılların getirdiği tecrübeyle adeta Bursa’nın İncisi haline gelen Konya Sofrası işletmecisi Adnan Tuğ, Konya’ya özgü etli ekmeği kendisinin dışında Bursa’da aslına uygun pişirenin olmadığını iddia ediyor. 1.42 Etli Ekmek Konya Sofrası, Sakarya Mahallesi 4.Tan Sk. No:5 Adliye Taksi Durağı arasındaki restoranında Bursalı damak zevkine düşkün insanlara etli ekmek başta olmak üzere 22 çeşit menü ile hizmet veriyor.

DERNEK BAŞKANLARI SAHİP ÇIKTI

Halter Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyetleri kapsamında yer alan U-15 ve Yıldızlar Türkiye Halter şampiyonası, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’nde geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen müsabakalarda başarılı sonuçlar alarak Milli Takım kadrosuna seçilen, Konya'nın Çumra İlçesi Karapınar Mahallesi’nin Türkiye Şampiyonu haltercisi ve Yunak İlçesi ile Akşehirli haltercilere Konya Yunak Dernek Başkanı Hakkı Arıcı, Konya Ereğliler Dernek Başkanı Ahmet Demirhan ve Konya Cihanbeyli Tüfekçi Pınar Köyü dernek başkanı Halim Tarıkurt, sahip çıkarak turnuva boyunca sporculara destek de bulunup Konya Sofrası’nda yemek ikramında bulundular.

SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

Restoran sahibi Adnan Tuğ'un fiyatlarda yarı yarıya indirim yaptığı yemeğin oluşumunu gerçekleştiren Bursa’da Konya'yı temsil eden üç derneğin adına Bursa Yunak Dernek Başkanı Hakkı Arıcı, yemekte yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Öncelikli olarak siz değerli hemşeri çocuklarımızı Bursa’da gösterdiğiniz başarıdan dolayı kutluyor ikramımıza katıldığınız içinde teşekkür ediyorum. Bizler Hasbel kader Bursa'da kurduğumuz derneklerle Konya'nın Örf, adet, gelenek ve görenekleri ve de kültürünü yaşatma ve gelecek nesillere taşıma uğraşı veriyoruz. Tabi ki faaliyetlerimiz kapsamında hemşerilerin çocuklarına da sahip çıkıyoruz. Milli forma ile Ülkemizi temsil edecek olan sizlerin Uluslararası turnuvalarda da başarılı olarak ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekeceğinize inanıyor ve başarılarınızın devamını diliyorum." Yemeğin ardından Konyalı sporcular adına halter hocası Murat Korkmaz, dernek başkanlarına teşekkür edip aynı başarıyı Milli takım forması altında da çıkaracaklarını söyledi.