SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-05-2022 14:51   Güncelleme : 09-05-2022 14:57

Koltuk altı terine büyükanne formülü!

Güneşin yüzünü iyiden iyiye gösterdiği bu günlerde yazlık kıyafetlere de geçiş yapıldı. Sıcak havadan ve nemden dolayı terleyip, kıyafetlerinizin koltuk altında oluşan ter görüntüsünden şikayetçi misiniz? O zaman bu durumu yaşıyorsanız büyükanne formülüne kulak vermelisiniz...

Koltuk altı terine büyükanne formülü!

Bahar gelip sıcaklıklar yükselmeye başladığında neredeyse yaza değen günlere tanık olabiliriz. Bu, yavaş yavaş daha hafif hale gelen kıyafetimizin değiştirilmesini içerir. Dışarı çıkmak için neredeyse ceketi çıkarıyor, hırka ve kazaklara yer açıyoruz. Bazen bunlardan da kurtuluyoruz ve hafif uzun veya kısa kollu bir gömlek bırakıyoruz. Ancak sorun şu ki, koltuk altlarımız terlemeye başlıyor ve gömleğin üzerindeki haleler görünmeye başladığı için bizi utandırıyor.

1200x824.webp

TER İZİ CAN SIKICI BİR DURUM

Sıcak havalarda, teri engelleyen deodorantları kullanmaktan başka bu sorunla ilgili yapılabilecek çok az şey olduğunu düşünüyoruz, ancak bunlar aynı zamanda terlemeye zarar verebilir. Gözenekleri tıkar. Ancak çok basit bir çözüm var. Bazı varyasyonlarda bile çok yararlı keşfedeceğimiz kolay bir büyükanne ilacı sayesinde artık utanç ve ıslak çizgiler yok.

wvbyjkdpce152021182333-6-adet-tutku-pamuklu-erkek.jpg

FANİLA

Bir gömleğin veya üstünün altına fanila giymek eski moda ve neredeyse gülünç görünüyor. Yine de büyükanne bu tavsiyeyi vermekte yanılmamış, çünkü sıcak havalarda da faydalıdır. Aslında, koltuk altlarının altında, başkalarının önünde çok kızarmamıza neden olan noktalardan kaçınmak için, seçtiğiniz gömleğin altına pamuklu veya sentetik olmayan hafif bir kumaş fanila giymeniz yeterlidir. Ancak herhangi biri değil, çünkü aynı zamanda stil ve modaya sahip bir sağlık gömleği de giyebilirsiniz.

UTANÇ VERİCİ VE ISLAK ÇİZGİLER YOK

Kısa ya da uzun kollu gömleğimizin veya üstümüzün altındaki ter lekelerini önlemek istiyorsak, her durumda atlet giyebiliriz. Uzun veya kısa kollu gömleklerin altına hem sportif kesimli atletler hem de askılar çok yakışıyor. Özellikle ikincisi rahatsız etmiyor, üzerinde bile görünmüyor ve ter halelerinin oluşmasını önlemek için bir giysinin altına giymek için mükemmel.

Örneğin renkli bir bluz altına, normalden farklı bir stil dokunuşu için askısız veya hatta jartiyerli siyah dantelli bir atlet giyebiliriz. Öte yandan gömlek giyersek, fanilayı modellerle aynı renkte gösterecek şekilde düğmelerini biraz açık bırakabiliriz . Ayrıca her zaman pamuklu, hatta hafif ve nefes alabilen kumaşları tercih etmeyi de unutmayız. Ama asla sentetik değil, çünkü bunlar doğal olmayan lifleri nedeniyle sizi daha fazla terletebilir.