BURSA
Giriş Tarihi : 24-11-2021 09:28   Güncelleme : 24-11-2021 09:28

Köfteci Ali Usta yemeden geçmek olmaz

Bursa'ya Tahtakale'ye geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken lezzet duraklarından biri olan Köfteci Ali Usta'nın işletmecisi Sayın Ramazan Tosun ile bu güzel lezzetlerin ortaya çıkışı ve daha merak edilen birçok konuyu sorma fırsatı yıkadığımız detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Köfteci Ali Usta yemeden geçmek olmaz

Özkan YILDIRIM

****Ramazan Ustam, öncelikle sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım?

AMCAMDAN BAYRAĞI DEVRALDIM

  ----Bizlere böylesine güzel bir fırsat tanımış olduğunuz için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Ramazan Tosun, Ali Tosun'un yeğeniyim. 1976 Keles doğumluyum yaklaşık 20 yıldan beri bu işin içerisindeyim.2000 senesinde Bursa'ya geldik taşındık. Yaklaşık 12 sene Sofra Yemek Sanayinde çalıştım sonrasında 9 seneye yakın Çiçek Izgara’da çalıştım ondan sonra da geçtiğimiz sene kısmet oldu amcamdan bayrağı devraldığım burada bu güzel lezzetleri halkımızla buluşturuyoruz.

İNEGÖL KÖFTE, KASAP KÖFTE

Sabah 6'da buradayız Allah nasip ederse namazdan sonra servis çorbalarımız ile başlıyor, servisimiz akşam 20'ye kadar devam ediyor. En öncelikli çorbamız kuzu gerdan, sonrasında kelle paça, işkembe, mercimek, tavuk suyu, ayak paça, Ezogelin gibi çeşit çeşit çorbalarımız var. Daha sonra ızgaramız sabah sekizde bile hazır isteyen o saatte bile köftemizi yiyebilir. Köfte çeşidimiz anlamında İnegöl köftemiz ve kasap köftemiz mevcut acılı kaşarlı isteğe bağlı alacarte yapabiliyoruz. Onun yanı sıra tavuk ürünleri, ızgaralarda yine pirzola, sucuk vesaire gibi ızgaralarımızda mevcut. Hemen hemen her şeyi yapabiliyoruz çevremizde birçok sulu yemek Lokantası olduğu için çok sulu yemeğe girmiyoruz kuru fasulye ve pilavımız var ilaveten.

ÇORBALARIMIZ ÇOK LEZZETLİ

Tatlı çeşitlerimize geldiğimizde süt helvamız var, kabak tatlımız var, sütlacımız var ve ayrıca bunun yanı sıra kaymaklı ve cevizli olarak Kemalpaşa tatlılarımız mevcut. Burası bir aile müessesesi  eşim var, kızım var, yeğenim  var toplamda 5 kişiyiz, aile anlamında olduğu için bu şekilde yapıyoruz bizim burada olmazsa olmazımız en önemli  unsurumuz kesinlikle zaten kendimizde sabah olsun öğlen olsun, akşam olsun yemekleri yediğimizden dolayı kendi yemediğimiz ürünleri kesinlikle müşterilerimize sunuyoruz aile İşletmesi olmamızın tabii bu anlamda da bir avantajı var temizlik olsun hijyen olsun bizim olmazsa olmazlarımız.

LEZZETİ İÇİNDE SAKLI

Lezzetlerimizin sırrına gelecek olursam. Müşterilerimiz çok seviyor etlerimizi çok seviyor yorumlarda vesaire olsun internette çok güzel şimdi söyle söyleyeyim yaptığınız işi kendiniz beğeniyorsanız herkes beğenir, içinde mutmainseniz bu çok önemli kendi yemediğin şeyi başkasına ezdirmemek bizim en öncelikli amacımız. Ve bu manada sebzelerimizi günlük taze tedarik etmeye çalışıyoruz onun yanı sıra et ürünlerimizi de yine Bursa'nın köklü kasaplarından en güzel bölgelerinden tedarik etmeye çalışıyoruz ve buna emeğimize kattığımızda çok hoş çok güzel oluyor. Çorbalarımızı kesinlikle kemik suyundan yapıyoruz köftelerimizde yine herhangi bir baharat vesaire kullanmıyoruz, etin kendi lezzeti olmasına önem gösteriyoruz. Böyle olduğundan halkımızdan güzel, büyük bir teveccüh görmekteyiz. Diğer bir önemli unsur tabii bu anlamda lezzetin ortaya çıkmasında tereyağı kullanıyoruz, margarin vesaire mutfağımıza girmez. Almış olduğumuz ürünlerin en kaliteli olmasına önem gösteriyoruz. Tabii bu kaliteli güzel ürünlerden güzel lezzetler ortaya çıkıyor.

PAKET SERVİSLERİMİZDE DEVAM EDİYOR

Geçen sene  pandemi döneminde devraldığımız için sıkıntılı bir süreçti, şu anda son zamanlarda ekonomik anlamda da bazı sıkıntılar yaşanıyor biliyorsunuz işler yavaşladı. Bu dönemi en azından atlatarak durumu ilerleyen süreçte yıllarda başka yerlerde daha büyük yerlerde iş yerimize açmakla ilgili projelerimizde mevcut. İçerideki masalarımızın yanı sıra bahçede masallarımız da  var tabii, hemen yan tarafta yapmış olduğumuz yerde bizim için güzel bir imkan sunuyor, aileler geldiklerinde oraya oturabiliyorlar, hoş oluyor güzel oluyor. Bir gün öncesinden haber verilmesi durumunda  iş toplantılarına olsun gruplara olsun da hizmet verebiliyoruz. Onlar için hazırlıklar yapıyoruz. Bunun yanı sıra paket servisimizde devam ediyor, paket servisi anlamında Çarşı esnafına  olsun birçok paket servis yaptığımız yerler mevcut köfte müşterilerimiz var. Bu anlamda çorbada da   paket servislerimiz devam ediyor. 0 542 615 66 90'dan siparişlerini verebilirler. Tahtakale çarşıda bulunuyoruz Çetinkaya ve DenizBank'ın aralığından girdiğinizde soldaki ilk dükkan bizim dükkanımız. Yol tarifini de vereyim gelebilecek gelmeyi düşünen halkımıza insanlarımıza.

TAHTAKALE’DEYİZ

Son olarak buradan bütün lezzetliler severleri Bursa'da Tahtakale'de Çarşısı'nda bulunan Köfteci Ali Usta ya davet etmek istiyorum. Sadece köfte değil, çorbalarımızla ve diğer lezzetlerimiz ile ızgaralarımızla halkımıza hizmet etme çabasındayız ve mutlaka herkesin gelip görmesi gerektiği kalitede bir lezzet olduğunu ayrıca eklemek istiyorum. Son olarak buradan başta  Bursa'da yaşayan insanlarımız olmak üzere yurt genelinde yaşayan herkese bütün Türk milletine sevgilerimi, selamlarımı göndermek istiyorum, esenlikler diliyorum, diyerek sözlerini tamamladı.