MAGAZİN
Giriş Tarihi : 16-06-2022 16:50   Güncelleme : 16-06-2022 16:50

Kevin Spacey İngiltere'de hâkim karşısında

Taciz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan Kevin Spacey, İngiltere'de hâkim karşısına çıktı. ABD'den İngiltere'ye gönüllü olarak gelen Spacey, koşulsuz olarak serbest bırakıldı. Kariyerine geri dönmeye hazırlanan usta oyuncunun yargılanmaya devam ettiği davaların birçoğu düşerken, devam eden yargılamalarda ne çıkacağı da merak ediliyor.

Kevin Spacey İngiltere'de hâkim karşısında

Taciz suçlamaları karşısında Netlix'in çok sevilen House of Cards dizisinden çıkarılan ve kariyeri adeta son bulan Kevin Spacey, kendisini aklamak için tekrar hâkim karşısına çıktı.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki ön duruşmaya katılan Kevin Spacey'nin avukatları, müvekkillerinin cinsel saldırı suçlamalarına karşı 'masumiyetini kanıtlamak niyetinde olduğunu' söyledi.

Oscar ödüllü Amerikalı aktör, yarım saatlik ön duruşma sırasında, camla çevrili sanık bölümünde oturdu ve mahkeme heyetinin sorularına ayağa kalkarak cevap verdi.

spacey.png

"SUÇLAMALARI REDDEDİYOR"

Ön duruşmada kendisinden resmi savunma yapması istenmeyen Spacey'nin avukatı, "Spacey, bu davada her türlü suçu kesinkes reddediyor. Hayatına devam etmek istiyorsa bu suçlamalara cevap vermesi gerekiyor" diyerek müvekkilinin kararlığını ortaya koydu.

Baş Sulh Yargıcı Yardımcısı Tan Ikram, davayla ilgili yetkililerle iş birliği yapan, ABD'den Londra'ya gelen ve gönüllü katılım gösteren Spacey'yi bir sonraki duruşmaya kadar koşulsuz olarak kefaletle serbest bıraktı.

Savunmanın yapılacağı duruşma tarihi 14 Temmuz olarak belirlendi.

BEYAZ PERDELERE GERİ DÖNÜYOR

Spacey'nin Birleşik Krallık, Macaristan ve Moğolistan ortak yapımı Gateway to the West filmiyle beyaz perdeye geri döndüğü açıklanmıştı.

kevin-spacey.png

Ekim 2022 çekimleri başlayacak dizinin kadrosunda ayrıca Eric Roberys, Christopher Lambert ve Terence Stamp gibi isimlerin de yer alacağı duyurulmuştu.