DÜNYA
Giriş Tarihi : 28-05-2022 17:08   Güncelleme : 28-05-2022 17:08

Katliamdan ölü taklidi yaparak kurtulmuş

ABD'nin Teksas eyaletinde 18 yaşındaki Salvador tarafından Robb İlkokulu’nda gerçekleştirilen ve 21 kişinin öldürüldüğü silahlı saldırıda 11 yaşındaki Miha Cerrillo'nun ölü taklidi yaparak kurtulduğu öğrenildi.

Katliamdan ölü taklidi yaparak kurtulmuş

ABD'nin Teksas eyaletinde 21 kişinin öldürüldüğü Robb İlkokulu’ndaki silahlı saldırıda 11 yaşındaki Miha Cerrillo'nun yanında vurulan sınıf arkadaşlarının kanını yüzüne sürdükten sonra ölü taklidi yaparak kurtulduğu ortaya çıktı. Cerrillo, sınıfta film izledikleri bir sırada saldırganın okula girdiğini ve sınıf kapısını kilitlemek isteyen öğretmene “iyi geceler” diyerek ateş açtığını söyledi.

Daha sonra saldırganın ikinci öğretmeni ve sınıf arkadaşlarını hedef aldığını aktaran 11 yaşındaki öğrenci, mermilerin havada uçtuğunu, bazı parçaların başına ve omzuna çarptığını kaydetti.

Cerrillo, saldırganın ardından iç kapıdan bitişikteki sınıfa geçtiğini, oradan da çığlıklar ve silah sesleri duyduğunu, sesler kesildikten sonra ise saldırganın yüksek sesle müzik dinlediğini ifade etti.

SINIF ARKADAŞLARININ KANINI YÜZÜNE SÜREREK ÖLÜ TAKLİDİ YAPMIŞ

O sırada vurulan öğretmenlerinin cep telefonundan polis acil hattını aradığını söyleyen Cerrillo, saldırganın geri dönmesinden korkarak, etrafında vurulan sınıf arkadaşlarının kanını üzerine sürerek ölü numarası yaptığını anlattı.

Ölü numarası yaparak yattığı zamanın kendisine 3 saat gibi geldiğini anlatan Cerrillo, bir ara dışarıda polis sesleri duyduğunu söyledi.

Haberde, Cerrillo'nun mülakat sırasında ağlayarak niye seslerini duyduğu polislerin içeriye kendilerini kurtarmadığını sorduğu kaydedildi.

TRAVMA GEÇİRDİĞİ ÖĞRENİLDİ

Kamera karşısında konuşmaya korkan Cerrillo’nun havanın sıcak olmasına rağmen battaniyeye sarılmış halde CNN yapımcısına yaşadıklarını aktardığı ve annesinin saldırıdan bu yana uyuyamayan kızının travma geçirdiğini söylediği ifade edildi.

MUCİZE BEBEK İFADESİNİN DOĞRULUĞUNA İNANIYORUM

Annesinin ayrıca "mucize bebek" dediği Miah'ın karnında bir tümörle doğduğu, doktorların kendilerine fazla yaşamaz dediği halde 3 yaşında tümörü çıkarmak için kapsamlı bir ameliyat geçirdiği bilgisini paylaşarak, "Şimdi mucize bebek ifadesinin doğru olduğuna daha fazla inanıyorum.'' dediği aktarıldı.

EŞİNİ KAYBETMENİN ACISINA DAYANAMAYIP KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Öte yandan, saldırının kurbanlarından 4. Sınıf öğretmeni 48 yaşındaki Irma Garcia’nın eşi 50 yaşındaki Joe Garcia’nın yaşanan trajediye dayanamayarak kalp krizi geçirdiği kaydedildi.

Ailesi tarafından yapılan paylaşımda, “Joe’nun 25 yıldır evli olduğu eşini kaybetmenin acısına dayanamayarak kalp kırıklığından öldüğüne inanıyoruz. Lütfen dualarınızdan eksik etmeyin.” ifadesine yer verildi.

23 YILLIK ÖĞRETMEN

Garcia çifti geride 12 ila 23 yaşlarında 4 çocuk bırakırken, okulun internet sayfasında, saldırının kurbanı Irma Garcia’nın 23 yıllık öğretmen olduğu bilgisi yer aldı.

Uvalde'de 24 Mayıs'ta düzenlenen silahlı saldırıda 19 çocuk ve 2 öğretmen yaşamını yitirmişti.(Karar)