BURSA
Giriş Tarihi : 05-08-2022 10:22   Güncelleme : 05-08-2022 10:22

Karnınızı doyururken ruhunuzu dinlendirin

Bursa'da Kokoreç dendiğinde akla gelen ilk markalardan olan Bursaspor'un Kokoreççisi’nin kurucusu Ayhan Doğan ile lezzeti Bursa sınırlarını aşan kokoreçin lezzet sırları ve birçok merak edilene cevap bulduğumuz detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Karnınızı doyururken ruhunuzu dinlendirin

Özkan YILDIRIM/ÖZEL RÖPORTAJ

***Ayhan Bey öncelikle bizleri, ekibimizi uzun bir aradan sonra tekrardan hemen Millet Mahallesi girişinde bulunan Bursaspor'un Kokoreççisi’nde konuk edip ağırlamış olmanızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Sizin buradaki başta Kokoreç olmak üzere köfte ve sucuğunuzun tadı, lezzetinin Bursa sınırları dışına çıktığını biliyoruz. Fakat bu müzik çalışmalarınız gerçekten bizler için de sürpriz oldu, önce sizi kısaca bir tanıyalım sonrasında bu yeni çalışmanız ile ilgili bizlere bilgi verirseniz sevinirim.

BURSALILARA HİZMET BİZİM İÇİN ONURDUR!

-----Sizlerin de yakından bildiği, ilgilendiği bayağı büyük sıkıntılar yaşadık zamanında, sonrasında işte bu görmüş olduğunuz burada dükkanımı açtım. Tabii o zamanlar Burası etraf her yer toz, duman içerisindeydi, böyle bu şekilde değildi, yollar kavşak bu durumda değildi. Elimizden geldiğince çabaladık ağaç diktik yeşillendirmeye önem gösterdik çevre düzenini sağlamaya çalıştık, elimizden geldiğince gelen konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak yönünde çalışmalar ortaya koyduk ve bugünlere geldik.

****Ayhan ustam. Önceki yıllarda hem dayanışma adına röportajlar ve de destek mahiyetinde ziyaretler kapsamında birçok kereler buraya geldiğimden de biliyorum ki; Kokoreçinizin tadı lezzeti Bursa sınırlarını aşmış durumda. Peki kokoreçten başka daha ne gibi lezzetleriniz var?

KOKOREÇ-KÖFTE-SUCUK, HEPSİ NEFİSS

 —-Söylediğiniz gibi kokoreçimizin lezzeti herkesin dilinde. Bunun yanı sıra tabi köfte ve sucuklarımız da çok güzel şehir dışından Bursa'dan transit geçenler dahi bir mola verip güzel lezzetlerimizden mutlaka tadıyorlar. Tabii bu durum bize onur veriyor. Özel kokoreçimiz, müşterilerimize özel sucuk ve köftelerimizi gelen konuklarımızın beğenmeleri, teveccüh göstermeleri gerçekten de bizler için çok önemli. Şehir dışından gelen konuklarımızın çoğu kendi şehirlerinde böyle güzel kokoreç olmadığını söylüyorlar.

Paket servisimizde var

Bunun yanı sıra Millet Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi Duaçınar Mahallesine kadar paket servisimizle de hizmet vermekteyiz. Toplamda 4 kişi ile hizmet veriyoruz.

 ***Ayhan ustam, işyerinizin adında anlaşılacağı üzere Bursasporlu kimliğinizle de öne çıkıyorsunuz. Önceki sezonlarda Bursastore’den aldığınız yüzlerce orijinal Bursaspor formasını skor tahmini yapan ve tutturan kişilere hediye ettiğin dün gibi aklımda.

— Her zaman Bursasporluyuz. Daha önceki senelerde söylediğiniz gibi gerçekten çok güzel aktiviteler gerçekleştirmiştik. Bursaspor’un şuanda bulunduğu duruma çok çok üzülüyorum takımın bir an evvel eski güzel günlerine dönmesini dilemekten başka bir şey yapamıyoruz ne yazık ki.

 HEM MİDEYE, HEMDE RUHA

  ***Şimdi de gelelim isterseniz en çok merak edilen konuya müzik çalışmalarınıza. Ne zaman başladınız müzik çalışmalarına neler yapıyorsunuz bizlere bu konularla da ilgili bilgi verir misiniz Ayhan ustam?

KÖRFEZ TURUNA ÇIKIYORUM

  —-Pazartesi, salı, çarşamba günleri Mudanya'da- Burgaz, Güzelyalı’da kıyıda ses sistemini yerleştirdikten sonra bluetoothtan ayarlayıp karaoke müzik yayını yapıyorum. Canlı müzik olması Tabii halkımızın da ilgisini çekmekte. Beni çağıran kişilere gidip orada müzik yayını yapıyorum, ama dediğim gibi o sahil kesimi de bayağı bir doldu son zamanlarda. O yüzden ben de şimdi yeni bazı bölgelere Gemlik, Küçükkumla ve Kurşunlu gibi beldelerimizde oralarda kıyı şeridinde belirlediğimiz bölgelerde yine aynı şekilde Karaoke üzerinden canlı müzik performansı sunmaya devam edeceğim. Aynı zamanda yine Kokoreç dükkanımızın yanında da her akşam gelen konuklarımıza güzel müzik ziyafeti çekmeye devam edeceğiz.

Yeni bir prens doğuyor karşınızda Ayhan Doğan

***Ayhan ustam gerçekten kabiliyetlisiniz ve sesinizde çok hoş. İstanbul’dan yoldan gelmenize ve yorgun olmanıza rağmen güzel bir performans gösterdiniz gerçekten de. İleriki süreçte Yetenek Sizsiniz ya da O Ses Türkiye ve ona benzer yarışma programlarına katılma planınız var mı acaba?

—Bu yönde birçok arkadaşımız, dostumuz da bu yönde bana teşvikte bulunmakta. Ben de inşallah yeni sezonla birlikte Yetenek Sizsiniz ya da O Ses Türkiye gibi programlara katılarak performansımı orada da göstermek istiyorum ve böylelikle bütün ülke çapında da sesimi duyurmak istiyorum. Ve Elbette sonrasında daha güzel mekanlarda da kendi kişisel kabiliyetim olan bu şarkıcılığı ilerleterek halk arasında sevilen sayılan bir sanatçı olma hedefinde olduğumu da ayrıca belirtmek istiyorum.

****Bizim sormak istediklerimiz, merak edilenler bu kadar son olarak neler eklemek istersiniz?

 ŞARKICI DOĞUŞ İLE YAŞADIĞIMIZ KÜSKÜNLÜK ARTIK SON BULSUN İSTİYORUM

—-Şarkıcı Doğuş ile yaşamış olduğumuz istenmeyen olayda ikimizde tezgaha geldik. Doğuş’un gerek telefondan, gerekse messengerdan özür dilemesinden ziyade, kendisinin de söylediği gibi bizzat mekanıma gelerek özür dileyip barışmayı umuyorum. Böylelikle karşılıklı sarılarak, barışa davet ediyorum. Artık helalleşmenin vakti geldi de, geçiyor bile. Biz ikimizde hayatımızı kurtardık, sonuçta özür dilemek erdemliktir. Bu konu ile ilgili son olarak, kin ve nefreti unutalım, bunlar bize yakışmaz, demek istiyorum. Başta Bursa'da yaşayan insanlarımız olmak üzere Bursa'dan Transit olarak geçen herkesi öncelikle Bursaspor'un Kokoreççisi’ne gelerek karınlarını doyurmalarını, sonrasında da güzel şarkılarımı dinleyerek müziğe doymalarını istiyorum. Başta Bursa’da yaşayan insanlarımız olmak üzere, yurt genelinde yaşayan 85 Milyonluk Türk halkına sevgilerimi, selamlarımı gönderiyorum, esenlikler diliyorum. Diyerek konuşmasını tamamladı.

 MUTLAKA UĞRAYIN, SAKIN İHMAL ETMEYİN

En son kapanışta Ayhan Bey’inde söylediği gibi, kokoreç, köfte ve sucukla karınlarını, sonrasında da Ayhan Usta’nın mükemmel performansı ile müziğe doymak isteyenler mutlaka ama mutlaka Millet mahallesi girişindeki kavşak üzerinde bulunan Bursaspor’un Kokoreççisi’ne kayıtlarını yaptırsınlar. Bizden söylemesi.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

MİLLET MAHALLESİ,

KÜLHAN SOKAK NO:15

16270 YILDIRIM/BURSA