MAGAZİN
Giriş Tarihi : 10-05-2022 16:45   Güncelleme : 10-05-2022 16:45

Karnına kına yaktı!

'Alev Alev' dizisinde 'Cemre' karakterine hayat veren oyuncu Demet Evgar, mart ayında işletmeci Levent Babataş ile evlenmişti. Hamileliğinin altıncı ayına giren ünlü oyuncu 'Baby shower' yerine Anadolu geleneğini tercih etti. Bir dizi ritüel içeren ve eski bir inanışa dayanan 'Anneliğe geçiş kutlaması' yapan Evgar'ın karnına kına yakması sosyal medyada gündem oldu.

Karnına kına yaktı!

Mart ayında Emirgan'daki evinde düzenlediği sade bir nikahla hayatını işletmeci Levent Babataş'la birleştiren Demet Evgar'ın, 4 aylık hamile olduğu ortaya çıkmıştı. Çift, cinsiyetinin kız olduğu öğrenilen bebeğe Mavi ismini vereceğini duyurmuştu.

Hamileliğinin altıncı ayında "Hamileyim işte, daha ne? Konforunu yaşıyorum yani" diyen Demet Evgar Anneler Günü'nde evinin bahçesinde 'Baby shower partisi' yerine 'Anneliğe geçiş kutlaması' yaptı. Evgar, o anları Instagram hesabından paylaştı.

dee.jpg

Geçmişi çok uzun yıllar öncesine dayanan bir ritüeli tercih eden Evgar'ı yakın arkadaşlarının da yalnız bırakmadığı görüldü.

KARNINA KINA YAKTI

Bir çember oluşturarak yere oturan kadınlar ellerinde çiçekler, dillerinde dualarla; dünyaya gelecek olan 'Mavi'yi neşe içinde çağırdı. Kutlamada arkadaşları Evgar'a satın aldıkları değil, kendi elleriyle ürettikleri hediyeleri verdi. Ritüele katılan isimler, bebek için güzel temennilerini dile getirdi.

kaa.jpg

Ünlü oyuncu, karnına kına da yaktı. Oyuncu, kutlamadan fotoğrafları sosyal medya hesabından takipçilerinin beğenisine sundu.

Evgar, paylaşımına, "Analığı, yaratımı; Mavi ile, kız kardeşlerimle, şarkılarla, dualarla, masallarla, danslarla onurlandırdığımız günümüz kutlu olsun" notunu düştü.