KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 04-08-2022 10:43   Güncelleme : 04-08-2022 10:46

Joker 2’nin vizyon tarihi belli oldu

Joker 2 çıkış tarihi açıklandı. Joaquin Phoenix’e En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülünü kazandıran ilk filmin devamı, 2024 sonunda geliyor.

Joker 2’nin vizyon tarihi belli oldu

Joker 2 ne zaman çıkacak sorusu cevap buldu. Resmi adı Joker: Folie A Deux olan film, Joaquin Phoenix’in canlandırdığı ikonik DC kötüsünün maceralarını anlatmaya devam edecek. Müzikal olması beklenen Todd Philips imzalı devam filminin oyuncu kadrosunda Harley Quinn rolüyle Lady Gaga da bulunuyor.

DC Genişletilmiş Evreni tüm harcamalara rağmen Warner Bros.’a beklediğini veremeyince, stüdyo ana seri dışında farklı DC projelerine de onay vermeye başladı. Elseworlds/DC Black Label konseptinden ilham alan ilk bağımsız filmlerden biri, 2019’da vizyona giren Batman’in can düşmanının benzersiz bir yeniden tasavvuru olan Joker’di.

Başrolünde Joaquin Phoenix’in yer aldığı film, Gotham City’de akıl sağlığı sorunları yaşayan ve yavaş yavaş kötü yola düşen Arthur Fleck’in kötü şöhretli Palyaçoya dönüşmesine neden olan hayatını anlatıyor. Todd Phillips’in yönettiği yapım, +18 yaş sınırına rağmen 1 milyar doların üzerinde küresel bir gişe başarısı elde etti. Ancak filmin başarısı gişe hasılatının ötesine geçti. Joker, birkaç Oscar adaylığı kazandı ve Phoenix, filmdeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu ödülünü elde etti. Bu başarı da devam filminin geleceğini kesinleştirdi.

Joker 2 Vizyon Tarihi 2024’ün Sonu Olarak Belirlendi

joker 2 çıkış tarihi

Phillips kısa süre önce, Lady Gaga’nın devam filminde Harley Quinn’i oynayacağına dair haberler çıkmadan kısa bir süre önce Joker 2’nin resmi adının Folie A Deux olacağını duyurdu. Ayrıca ikinci filmin bir müzikal olabileceği de söyledi.

Sonunda filmin vizyon tarihi de ortaya çıktı. Deadline’ın haberine göre Warner Bros., Joker: Folie A Deux’u 4 Ekim 2024 tarihinde beyaz perdeye getirmeyi amaçlıyor. Çıkış tarihinin yanı sıra filmin çekimlerinin önümüzdeki aralık ayında başlayacağı da bildirildi. Phillips, ilk Joker filminin senaryosunu yazan Scott Silver ile birlikte yazdığı devam filminin başına bir kez daha geçecek. Phoenix’in Joker’i ve Lady Gaga’nın Harley Quinn’den başka hangi oyuncuların filmde yer alacağı ise henüz açıklanmış değil.

Joker: Folie A Deux’un vizyona girmesine iki yıl olmasına rağmen, sadece ödül sezonu için değil, aynı zamanda ilk filmin orijinal çıkış tarihine de benzer bir gün seçiyor. Hatırlanacağı üzere ilk yapım 4 Ekim 2019’da beyaz perdeye gelmişti. Çekimlerin bu yılın sonunda başlayacağı söylendiği için de filmle ilgili daha fazla detayın sonbahar aylarında gelmesi bekleniyor.(Kayıp Rıhtım)