BURSA
Giriş Tarihi : 29-10-2021 09:44   Güncelleme : 29-10-2021 09:44

İnegöl hasretle Ayda'yı bekliyor

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İzmir’e yaşanan depremin enkazından sağ olarak kurtarıldıktan sonra isteyen köfte ekmek gönderdikleri Ayda Bebek’i en kısa sürede ilçede ağırlayacaklarını söyledi.

İnegöl hasretle Ayda'yı bekliyor

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Bursa İnternet Gazetecileri Derneği üyelerini ilçenin şifalı incisi Oylat’ta Çağlayan Otel'de ağırladı. Taban, 2017’de 129 milyon liralık yerel yönetim bütçesini 4 yılda 2,5 katına çıkarıp kaynağı en fazla oranda yatırıma dönüştüren belediye olduklarını dile getirdi.
KÖFTE İKRAM ETTİ
30 Ekim 2020’de meydana gelen İzmir Depremi’nde 91 saat sonra enkazın altından kurtarılan ve ilk isteği köfte ile ayran olan Ayda Bebeğe verdiği sözü tutan Başkan Alper Taban, 3 yaşındaki Ayda bebeğin babası Uğur Gezgin ile bir araya gelerek hem köfte ikram etmiş İnegöl’e davet etmişti.
KORONA’YA YAKALANMIŞTI
Ayda Bebek’in o dönemde yeni tip Koronavirüs’e yakalandığını hatırlayan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, baba Uğur Gezgin’le sürekli iletişim halinde olduklarını ifade ederken, “ Kendisi de bizlere söz verdi. Ayda Bebek, İnegöl’e gelecek ve kendisini burada ağırlayacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)