GÜNDEM
Giriş Tarihi : 05-10-2021 16:37   Güncelleme : 05-10-2021 16:40

İmdat çağrılarını görmüyor değiliz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz” dedi.

İmdat çağrılarını görmüyor değiliz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen Kastamonu Polis Meslek Yüksekokulu 19. Dönem Yemin Töreni'nde yaptığı konuşmada, yemin edecek polis memuru adaylarını ve ailelerini tebrik etti. Bugün 2 bin 429 kahramanlık yolunda vatan evladının mezun olduğunu, bunun 578'inin Kastamonu'da şahitliğini yaptıklarını belirten Soylu, "Allah'a hamdolsun, bu muazzam tablo dosta güven, düşmana korku salmaktadır. Çok değil, 15 gün öncesine kadar Kastamonu'da bir sel afetini, bir felaketi konuşuyorduk. Çok şükür, afet olduğundan bir ay geçmeden hayatın normale döndüğü, vatandaşımızın acil ihtiyaçlarının karşılandığı, yeniden imar ve planlama çalışmalarının da devam ettiğine hep beraber şahit olduk." ifadelerini kullandı.

‘HER BİR ŞEHİDİMİZİN BEDELİNİ ÖDÜYORLAR!’

Bakan Soylu, bu noktaya Türkiye'nin kolay gelmediğini, büyük bedeller ödediğini dile getirdi. Türkiye'de kimsenin petrol, altın madeni bulmadığını, bulundukları yere çok çalışarak ve vesayeti reddederek geldiklerini vurgulayan Soylu, "Bizi darbelerin tehdidinden korkutacak anlayıştan kendi vicdanımızla sıyrılmasaydık, eğer biz milletin gücüne inanmasaydık, eğer köklü tarih birikimimize, geçmişimize inanmasaydık, eğer 21. yüzyılda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu güçlü liderliğe inanmasıydık, eğer bizi biz yapan değerlerin, geleneklerimizin, inancımızın gücüne inanmasıydık, insansız hava aracımızın olmadığı gün İsrail'e, Amerika'ya el açıp iki elimizi dizimizin arasına koyup, 'Ne yapacağız?' diye çaresiz kalsaydık, inanınız ki bugün bu noktada olmazdık. Hala IMF'nin boyunduruğunda, hala küresel silah tüccarlarının ve faiz lobilerinin boyunduruğunda, hala terör örgütlerinin parmak salladığı, canımızı yaktığı, Amerika'dan, Avrupa'dan, 'Yerinize oturun, haddinizi bilin' diye bizi tehdit ettikleri, ayağımıza pranga taktığı bir halde olurduk. Çok şükür, bu millet sayesinde bu günler geride kalmıştır" diye konuştu.

ALLAH MİLLETİMİZDEN RAZI OLSUN

Bakan Soylu, polisin, jandarmanın uyuşturucu satıcısı baronların, organize suç çetelerinin peşinde koşacağını dile getirerek, "Ona da fitne. Allah yüce kitabı Kur'an-ı Kerim'de, 'Şeytan hilesi zayıftır' diye buyuruyor. Allah bu milletten razı olsun. Tam 966 milyon lira, yani eski parayla bir katrilyon yardım yaptı. 1400 kamyon, Kastamonu, Bartın, Sinop'un dağ taşı şahittir, bu milletimiz ülkemizin her yerinden yardım gönderdi. Polis alacağımız zaman, jandarma alacağımız zaman talepler, başvurular satırlara sığmıyor. Bir kişi alacağımız zaman katlarca müracaat oluyor. Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz." diye konuştu.